Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, “Yazın okullar açılacak mı?” sorusunu yanıtladı!

Corona virüsü salgını nedeniyle okullar kapatılmış ve eğitime EBA TV üzerinden uzaktan devam kararı alınmıştı. Ancak vaka sayısında yaşanan düşüş ile birlikte öğrenciler tarafından, “Yazın okullar açılacak mı?” sorusu soruluyor. Resmi instagram hesabı üzerinden öğrencilerin bu sorusunu yanıtlayan Bakan Selçuk, yazın okulların açık olmayacağını söyledi.

Corona virüsü salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci eğitimine evden devam ediyor. Covid-19 salgını nedeniyle EBA TV üzerinden eğitime gören öğrenciler, Türkiye’de yaşanan vaka düşüşleri nedeniyle yazın okulların açılıp açılmayacağını merak ediyor. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a sık sık “yaz tatilinde okul var mı?” sorusunu soran öğrencilere, sosyal medya üzerinden yanıt verildi. İnstagram hesabı üzerinden, okulların yazın açılmayacağını bir kez daha duyuran Bakan Selçuk, EBA TV üzerinden uzaktan eğitim yayınları verilmeye devam edileceğini bildirdi.

Uzaktan eğitim ile yaz okulu var

Bakan Selçuk açıklamasında, “Bu konuda çok açıklama yapmamıza rağmen özellikle çocuklardan gelen “yaz tatilinde okul var mı?” sorusuna “hayır” cevabı vermeye doyamıyorum.:) Bir de buradan yazayım, siz iletin. Kuzum yaz tatilinde okul yok. Bu kadar kapalı kaldıktan sonra biz sizin tatilinizi alır mıyız sizden? Okul yok; koşmak var, doyasıya oynamak var, aile büyüklerinizle görüşmek var, ağaçlara sarılmak var, bulutları izlemek, uçurtmayı uçurmak, uçaklara el sallamak, toprağa dokunmak, bir çiçeği koklamak var, kuşlarla oynamak, kuşlar gibi olmak var. Eba yine açık, Eba Tv yine yayında, önümüzdeki senenin hazırlık dersleri var, isteyen öğrenciler için uzaktan eğitimle yaz okulu var, hazırladığımız güzel yayınlar ve eğlenceli içerikler var. Okul yok ama, ondan eminiz. Tamam mı?:)” ifadelerini kullandı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler