Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan Önemli Açıklama! Okullar Açılacak mı?

Koronavirüs vakalarının artması üzerine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk akıllardaki soru işaretlerini giderecek açıklamalarda bulundu. “Anadolu soruyor” programında soruları yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Türkiye’nin şu anda, şu aşamada okulları açmaktan daha önemli bir işi olmaması lazım.” açıklamasıyla 6 Eylül 2021 tarihinde okulların açılmasını planladıklarını belirtti.

“Okulları açacağız”

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilin tüm ilçelerinde yaklaşık 8 milyon öğrencinin “Telafi de ben de varım” programına katıldıklarını belirtti. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yürütülen bu program sayesinde çocukların satranç dart gibi yeteneklerini keşfetmesini nasıl sağladıklarını anlattı.

Koronavirüs tedbirlerine uyma çağrısı yapan Bakan Selçuk, “Bayram döneminde dikkatli olalım, vaka sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var.”

“Okulları açacağız. Artık bu ülke çocuklarını daha fazla eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha fazla yormamalı. Velilerimizi daha çok yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Hep birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.” açıklamalarında bulundu.

İlgili Makaleler