Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullardaki sorunlar için yasa taslağı hazırladı!

Milli Eğitim Bakanlığı özel okullarda yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için çalışmalara başladı. Bakanlık yetkilileri özel okullardaki sorunların çözülmesi yönünde hazırlanan taslağın çok kısa süre içerisinde kamuoyu ile paylaşılacağını bildirdi.

Doğa Koleji’nde öğrenci ve öğretmenlerin yaşadığı mağduriyet özel okullarda yaşanan sorunlarla ilgili çalışmalar yapılmasına zemin hazırladı. Geçtiğimiz aylarda kolej bünyesinde görev yapan öğretmenler maaşlarını alamamıştı. Maaşlarını alamayan öğretmenlerin grev yapması ve istifa etmeleri üzerine eğitim öğretimde duraksama olmuş öğrenciler mağdur olurken velilerin endişesi ve şikayeti artmıştı.

Yakında duyurulacak

Milli Eğitim Bakanlığı Doğa Koleji örneğinde olduğu gibi diğer özel okullarda yaşanan sorunları da çözmek için çalışma başlattı. Bakanlık yetkilileri tarafından mağduriyetleri önlemek için hazırlanan taslağın çok yakın zamanda kamuoyuna bildirileceği duyuruldu. Hazırlanan taslağın son dönemlerin en kapsamlı çalışması olduğu ve bu değişikliklerin yasalaşması halinde veliler ve öğretmenler başta olmak üzere pek çok kesim tarafından olumlu karşılanacağı düşünülüyor.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir