Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı!

Milli Eğitim Bakanlığı personel alım ilanı yayınladı. 2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda alınan KPSSP3 puanının esas alınacağını belirten kurum başvuruların, 10 Nisan 2020 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) KPSS taban puanı 70 olmak üzere sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Alınacak olan personellerin sözleşmeli istihdamının sağlanacağını bildiren kurum, alımların 28-29- 30 Nisan 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucunda yapılacağını bildirdi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bilişim personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşlar için başvuru şartları ve başvurunun nasıl yapılacağına dair detaylar aşağıdaki gibidir.

BAŞVURU ŞARTLARI

GENEL ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

(b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Belirtilen pozisyonlardan yalnızca biri için başvurabileceklerdir)

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanun’a tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi 1 sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır)

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek. B- ÖZEL ŞARTLAR Yazılım (Asp.Net) Uzmanı (4 kişi – Tam Zamanlı – Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına kadar) a) Genel şartların (b) veya (c) bendindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, b) Asp.Net hakkında bilgi sahibi olmak ayrıca bunun yanında HTML, CSS, Javascript ve jQuery bilgisine sahip ve Ajax kullanabiliyor olmak, gerektiğinde bootstrap gibi eklentileri kullanarak Asp.Net altyapısında web sitesi geliştirebiliyor olmak. Asp.Net ile en az 3 yıl deneyim sahibi olduğunu belgelemek, c) Web forms, web services, web server controls ve SOAP hakkında bilgi sahibi ve kullanmış olmak, d) MVC yazılım mimarisi hakkında bilgi sahibi olmak ve uygulama geliştirmiş olmak, e) Ado.Net veri erişim servislerini etkin bir şekilde kullanabiliyor olmak (OLE DB – ODBC), f) .Net 4.0 ve üstü Framework hakkında bilgi sahibi olmak ve bu framework kullanarak uygulama geliştirmiş olmak, g) C# kod sistemiyle birden çok kullanıcının kullandığı uygulama geliştirmiş olmak, h) LINQ ile ilgili bilgi sahibi olmak, i) WCF hakkında bilgi sahibi olmak, j) Visual Studio 2010 ve üstü IDE leri sorunsuz kullanabiliyor olmak, k) SQL veri sistemlerine aşina olmak ve MS SQL, MySQL, Oracle alt yapılarından biriyle çalışmış ve bu sistemlerden en az birini kullanan bir uygulama yazmış olmak, l) Git versiyon kontrol sistemleriyle çalışmış ve hakim olmak, m) Yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilmek, takım çalışmasına yatkın olmak, n) Teknolojik gelişmeleri ve literatürü takip edebilecek, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak, 2 Ağ Uzmanı (1 kişi – Tam Zamanlı – Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına kadar) a) Genel şartların (b) veya (c) bendindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, b) Büyük ölçekli (en az 1000 IP kullanılan) bilgi işlem merkezinde ağ uzmanı/sorumlusu olarak fiilen en az 3 yıl çalıştığını belgelemek, c) Halen geçerli durumda olan Cisco Certified Network Professional (CCNP) sertifikasına sahip olmak, d) Routing, switching, LAN, wireless LAN, WLC, WAN, VPN, kablolu-kablosuz 802.1x, Radius, Tacacs, NAS kurulumu ve yönetimi konusunda tecrübe sahibi olmak, e) Cisco ve Huawei marka switch, router, WLC konfigürasyonu ve yönetimi konularında deneyimli olmak,

Şehir dışı görev engeli bulunmayan ve gidebilecek durumda olmak,

İşletim sistemleri ve network güvenliği (Firewall, Antivirüs, IDS/IPS gibi) hakkında bilgi sahibi olmak, h) Yoğun ve stresli iş temposuna ayak uydurabilmek, takım çalışmasına yatkın olmak i) Teknolojik gelişmeleri ve literatürü takip edebilecek, iyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak, Tercihen; • HCNP-Enterprise sertifikasına sahip olmak,

• Linux işletim sistemleri konusunda deneyimli olmak,

• Microsoft Server sertifikasyonuna sahip olmak, Sistem Uzmanı (1 kişi – Tam Zamanlı – Brüt Sözleşme Ücret Tavanının 2 Katına kadar) a) Genel şartların (b) veya (c) bendindeki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Microsoft Certified Solutions Expert (MCSE) veya Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) sertifikasına sahip olmak. c) Microsoft Hyper-V veya Vmware sanallaştırma platformları konusunda tecrübe sahibi olmak d) En az 1000 kullanıcı bilgi işlem merkezlerinde, kurum çalışanı veya bu kurumlarda danışmanlık yapan firma personeli olarak en az 3 yıl çalışmış olmak ve bunu belgelemek,

Microsoft Windows Sunucularında (2008 R2, 2012 R2, 2016) bakım, izleme, yapılandırma konularında tecrübe sahibi olmak.

Microsoft Exchange Server 2010, 2016 sistemlerinde kurulum, yönetim ve tasarım konularında tecrübe sahibi olmak.

Veri Depolama Sistemleri (EMC, IBM, Netapp) ürünlerinden en az birinde, veri yedekleme sistemleri ve SAN switch konusunda tecrübeye sahip olmak.

Active Directory, DNS, DHCP, File Server ve Failover Cluster konularında kurulum, konfigürasyon ve sorun çözümleme tecrübelerine sahip olmak.

MCITP: Enterprise Administrator sertifikasına sahip olmak veya MCITP: Server Administrator sertifikasına sahip olmak

Antivirüs, Antispam, Mail Security ve Sandbox analizi konularında tecrübe sahibi olmak.

Replication, Backup and Recovery konularında tecrübe sahibi olmak.

Sunucu donanımları ve konfigürasyonları (Disk, Ethernet, HBA, RAID vb.) hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak,

Ağ mimarileri, Data Center Mimarileri, ağ yönetimi, kablolu ve kablosuz ağlar ile geniş alan ağ protokolleri konularında bilgi ve deneyim sahip olmak, o) Sızma ve stres testleri, şifreleme, firewall, saldırı önleme sistemleri, zafiyet tarama sistemleri ve benzeri güvenlik süreçleri ve teknolojileri hakkında bilgi sahibi olmak Tercihen;

• Vmware Certified Professional 5 (VCP5) ve üzeri sertifikaya sahip olmak

• MCSE: Cloud Platform and Infrastructure sertifikasına sahip olmak (Not: Genel ve Özel Şartlar başlıklarında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır.)

İSTENİLEN BELGELER-BAŞVURU ŞEKLİ-TARİHİ

Genel ve Özel Şartlar başlıklarında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır. Mesleki tecrübe sürelerinde lisans öncesi ve sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.

Başvuru formu (Elektronik ortamda doldurulacaktır)

Özgeçmiş

KPSS sonuç belgesi (ÖSYM tarafından 2018 ve 2019 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına ilişkin belge)

Yabancı dil puanını gösteren belge 5. Mezun olduğu okul diploması ya da çıkış belgesi

Mesleki tecrübeye ilişkin resmi veya özel kurumlardan alınacak belge

En az iki programlama dili bildiğine dair belge

Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler. 6-10 Nisan 2020 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı (www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr) sitesinde bulunan başvuru formu mesai saati bitimine kadar eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, istenilen belgeler elektronik ortamda başvuru formuna eklenecektir. Elektronik ortamda yapılan başvurulardan ilgili Yönetmeliğin 8 inci maddesi uyarınca yapılacak olan sıralamaya göre sözlü sınava çağrılacak adaylara ilişkin liste 21 Nisan 2020 tarihinde www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

İLAN METNİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir