Gündem

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Psikolojik Destek Rehberi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gelen en son açıklamaya göre, corona virüsün yaşattığı travmayla başa çıkılabilmesi için psikososyal destek rehberleri hazırlandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı” şeklinde açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), psikososyal destek hizmetleri sağlamak için corona virüs tehlikesi geçinceye dek psikolojik yıkımlara uğranmaması amacıyla “Aileler İçin Çocuklara Yardım Rehberi” ile “Yetişkinler İçin Bilgilendirme Rehberi hazırladı.

Bakan Ziya Selçuk, bu kritik önem taşıyan konu hakkında yaptığı açıklamada, öğrencilerin eğitimlerini uzaktan eğitim şeklinde ve sosyal izolasyona uyarak desteklediklerini vurguladı.

UZAKTAN EĞİTİMİN KALİTESİNİ ARTTIRIYORUZ

Sürecin oldukça zor ve titizlikle ilgilenilmesi gerektiğinin altını çizen Bakan Selçuk, “İlk defa bu kadar büyük bir ölçekte uzaktan eğitim desteği sunuluyor. Uzaktan eğitimin her hafta çeşitliliği ve kalitesini de artırıyoruz. Öğretmenlerimizin uzaktan eğitime katkıları da her geçen gün artıyor.” şeklinde konuştu.

Eğitim süreçlerini uzaktan tamamlayacak öğrencilerin ve her daim yanlarında olan velilerin bu süreçten en az etkilenerek çıkmalarını sağlamak amacıyla oluşturulan psikososyal desteklerin de harekete geçtiğini belirten Selçuk, şunları ekledi:

“Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğümüz, bu kapsamda öğrencilerimiz ve velilerimize yönelik salgının yarattığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için iki ayrı kılavuz hazırladı. Psikolojik travmalar konusunda uzman bir akademisyen grupla çalışan Genel Müdürlüğümüz kılavuzları tamamlayarak internet üzerinden yayımladılar. Bundan sonra yeni desteklerle ailelerimizi sürekli destekleyeceğiz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir