Gündem

Milli Takımımızın Değişmez İsmiydi ! Ünlü Sporcu Hayatını Kaybetti

Eski milli güreşçi Sümer Koçak'tan kötü haber geldi. Koçak 59 yaşında hayatını kaybetti. Ayrıca Koçak Balkan Şampiyonudur.

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından kara haber duyuruldu. Yapılan açıklamada milli güreşçilerimizden Sümer Koçak’ın hayatını kaybettiği belirtildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada 1961 senesinde Yozgat’ın Yerköy ilçesinin Gülebi köyünde doğan Sümer Koçak’ın 1980 senesinde Gençler Türkiye Şampiyonu oldu hatırlatıldı. Ayrıca açıklamada Koçak’ın 1982 senesinde ise Balkan Şampiyonluğunu belirtilerek milli takımda 68 kilonun değişmez elemanlarından biri olduğu vurgulandı.

“BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ”

Türkiye Güreş Federasyonu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“kez büyüklerde Türkiye şampiyonu ve Akdeniz oyunları üçüncülüğü elde etti. Başarılı güreşçi ayrıca 1984 ve 1988 yıllarında ülkemizi Olimpiyatlarda da temsil etti. Sümer Koçak’ın cenazesi bugün Konya Selçuklu Musalla Camii’nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazının ardından Musalla mezarlığına defnedilecek. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve tüm güreş ailesine başsağlığı dileriz.”

İlgili Makaleler