Ekonomi

Milyonlar Bunu Bekliyordu! Dolar, Euro ve Sterlin Fiyatları Belli Oldu!

Milyonlarca vatandaşın merakla takip ettiği döviz fiyatları, yeni yılın ilk haftasına şaşırtan bir giriş yaptı. Özellikle son dönemde yaşadığı düşüşle yatırımcısını üzen döviz fiyatları yeni haftanın ilk gününde fiyatları açıklandı. Peki dolar fiyatları ne kadar oldu? Euro kaç TL’den alınıp satılmaya başlandı? 3 Ocak sterlin fiyatları nedir? İşte 3 Ocak güncel döviz fiyatları…

3 Ocak Güncel Döviz Fiyatları

Döviz fiyatları merakla takip ediliyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz haftalarda Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘ın konuşmasının ardından jur fiyatları bir gecede beklenmedik bir düşüş yaşamıştı. Özellikle yatırımcısı tarafından merakla incelenen döviz fiyatlarında yaşanan düşüş hayal kırıklığına uğratırken geçtiğimiz hafta Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat Sisteminin açıklanması üzerine Cumhurbaşkanı ve Bakan Nebati’ nin her şeyin kontrol altında olduğunu döviz fiyatlarında yaşanan dalgalanmanın doğal olduğunu açıklamaları üzerine vatandaş biraz rahatlamıştı. Peki 3 Ocak tarihinde dolar, euro ve sterlin ne kadar oldu? İşte döviz fiyatları…

 

Dolar fiyatlarında yaşanan dalgalanma vatandaşı şaşırttı. TL’nin karşısında değer kaybetmesinin ardından Dolar 3 Ocak 2022 tarihinde an itibariyle 13,46 TL olarak güncellendi.

Euro cephesinde ise yatırımcıları şaşırtan dalgalanma devam ediyor. Yeni yılın ilk haftasına yüksek bir ivmeyle giriş yapan euro 15,26 TL oldu.

İngiliz sterlinin ise yukarı ve yeşil yönde bir ivme göstermeye devam ediyor. Binlerce yatırımcısının merakla takip ettiği İngiliz sterlini 3 Ocak 2022 tarihinde açıklanan anlık fiyatlara göre 17,9962 TL’den alınıp 18,2969 TL’den satılıyor.

İlgili Makaleler