EkonomiGündem

Milyonlarca araç sahibini şoke eden haber! Benzin ve motorine gizlice zam yapıldı: İşte yeni fiyatlar

Benzin ve motorine gizli zam yapıldığı ortaya çıkarken benzinin litre fiyatına 4, motorinin litre fiyatına ise 3 kuruş zam yapıldığı ifade edildi. Sosyal medyadan yapılan açıklamada akaryakıt fiyatlarına gizli zam yapıldığı ifade edildi. Büyük akaryakıt dağıtım şirketleri, benzine ve motorine gece yarısı yaptığı gizli zam, sabah istasyonlara giden müşterilerin çoğu tarafından fark edilemediği paylaşıldı.

AKARYAKITA GİZLİ ZAM YAPILDI

Ekonomist gazeteci Emin Çapa bu konu hakkında sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak benzin ve motorin fiyatlarına gelen gizli zam hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çapa konu hakkında yaptığı açıklamalarında “Dün gece benzine 4, motorine 3 kuruş zam gelmiş” ifadelerine yer verdi.

ARTIŞLARIN DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

Ocak ayı içerisinde de peş peşe benzin ve motorin fiyatlarının kamuoyuna açıklanmadan 2 ya da 3’er kuruş artırıldığı ortaya çıkmıştı. Sektör kaynakları, “Bu yolla akaryakıt dağıtım ve bayi kar marjlarının artırılması hedefleniyor. Bu artışların izleyen günlerde de devam etmesini bekliyoruz” dedi.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Tüm bunların yanı sıra Ankara’da benzin 21,25 TL, motorin ise 22,17 TL olurken İstanbul’da benzin 21,15 TL motorin 22,09 TL oluyor. Bunun yanı sıra İzmir’de benzin 21,26 TL olurken motorin ise 22,18 TL oluyor.

İlgili Makaleler