EkonomiGündem

Milyonlarca Kişiye Aylık 1500 Lira Ödeme ! SMS İle Öğrenme İmkanı

Devlet tarafından vatandaşlara çeşitli destekler veriliyor. Bu destekler kapsamında milyonlarca kişiye aylık 1500 lira ödeme yapılacak. Ayrıca bu ödemeyi SMS ile kontrol etme imkanı da bulunuyor.

Devlet tarafından vatandaşlara çeşitli destekler veriliyor ve bu ödemeler 1500 lirayı da buluyor. Milyonlarca kişiye 1500 lira ödeme kapsamında SMS ile öğrenme imkanı da bulunuyor. Desteklerin detaylarını kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.

AYLIK 1500 TL ÖDEME

Engelli Yakınına bakanlara ve evde bakıma muhtaç yaşlıya verilen devlet yardımlarıyla rekor sayıya ulaşıldı. Bu bağlamda Evinde en az yüzde 50 engelli olan veya yaşlı yakınına bakan kişilere 1500 TL ödeme yapılıyor.

Kontrol muayenesi kapsamında sevk edilen hastanelerden temin edilen sağlık kurulu raporu doğrultusunda, %40’ın altında belirlenen ile Yüzde 40 üstünde belirlenmiş olanlara, engellilik derecesi tahsis talep tarihi itibariyle aylığı almaya hak kazananlar Merkez Sağlık Kuruluna gönderildikten sonra aylık almaya hak kazanabilecekler ve 1500 lira ödeme alabilecekler.

2020 yılı itibariyle memur maaş katsayısına bağlı olarak 65 Yaş aylığı, engelli yardımı ve engelliler için evde bakım parası da zamlandı. Bu zam bağlamında aylık 1384 lira değil 1500 TL ödeme yapılacak.

Milyonlarca Kişiye AYlık 1500 Lira Ödeme

Evde bakım aylığı için SMS’le başvuru ve aylık sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Cep telefonunundan yeni mesaj yazarak BAKIYE yazıp 4747’e göndererek bakiye talebi ve Ziraat Katılım Bankası yattı mı yatmadı mı öğrenebilirsiniz.

Aylık 1500 lira ödeme desteği kapsamında herhangi bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir