EkonomiGündem

Milyonlarca Kişiye Bir Kötü Haber Daha ! Zam Bekleniyor

Uluslarası petrol fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı akaryakıt fiyatlarında da önemli değişiklikler oluyor. Peş peşe indirim haberleri gelirken zam haberleri de geliyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam beklendiği de ifade edildi.

Akaryakıt sektörü kaynaklarının aktardığı bilgilere göre bu gece yarısından itibaren motorinin litre fiyatına zam bekleniyor. Petrol fiyatlarındaki dalgalanmalardan dolayı peş peşe indirim haberleri gelirken zam haberleri de araç sahiplerini üzüyor.

ZAM YAPILMASI BEKLENİYOR

Buna göre motorinin litre fiyatına 15 kuruş zam yapılacağı belirtildi.

Yıla 66 dolar seviyesinden başlayan Brent petrolün varil fiyatı, 31 Mart’ta 22 dolara kadar geriledikten sonra, bugün itibarıyla 32 dolar seviyesinde. Virüs salgınının küresel talebi düşürmesi ve Suudi Arabistan ile Rusya arasında başlayan fiyat savaşı nedeniyle petrol fiyatlarında sert düşüş kaydedilmişti.

Konu ile ilgili olarak petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle kaya petrolü şirketlerinin finansal olarak zor durumda kalması üzerine harekete geçen ABD yönetimi, arz kesintisi konusunda anlaşmaları için Rusya ve Suudi Arabistan yönetimleriyle görüşmüştü.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir