EkonomiGündem

Milyonlarca Kişiye Devletten 1519 Lira Destek Veriliyor

Devlet, maddi durumları yetersiz olan vatandaşlara sosyal yardım adı altında 1519 TL'ye kadar para desteği sağlıyor. Peki hangi durumlarda ne kadar para desteği sağlanıyor ve başvuru süreci nasıl ilerliyor?

Türkiye’de birçok düzenlemenin yanı sıra maddi olarak dezavantajlı vatandaşlarımız için de devlet tarafından birçok destek sağlanmaktadır. Devlet tarafından sağlanacak yardımlara başvuran vatandaşlar titizlikle incelenmektedir ve eğer şartları sağlıyorlarsa yardım sağlanmaktadır. Bu doğrultuda da maddi olarak dezavantajlı insanlara 1519 TL’ye kadar destek verilmektedir. Bu ödemelerin nasıl yapıldığını ve devletin hangi yardıma ne kadar ödediğini merak ediyorsanız haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Her yardıma devlet tarafından farklı miktarlarda destek sağlanıyor ve biz de haberimizde, bu farklılıklarla beraber en düşük ve en yüksek yardımı paylaşacağız. Bu doğrultuda, devlet tarafından engelli ve engelli yakınına aylık 1519 TL bakım ücreti, 65 yaş ve üzerinde olup maddi olarak herhangi bir kaynağı olmayan vatandaşlara aylık 672 TL, yüzde 40 ile 69 arasında engelli olup maddi olarak yetersiz olanlara 537 TL, engel oranı 70 ve üzerinde olan kimselere ise aylık 805 TL sağlanmaktadır. Bir diğer taraftan da dul kadınlara aylık 275 TL, yeni doğan çocuk başına 300 TL, 400 TL, 600 TL ve ikiz çocuğu olan kişilere ise çocuk başı 150 TL yardımda bulunulmaktadır.

BAŞVURU SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

Daha önce de belirttiğimiz gibi her duruma yönelik farklı miktarlarda yardım yapılıyor ve bu yardım 1519 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu başvuru süreci nasıl işliyor? Bu doğrultuda başvuru yapmak isteyen kimseler, en yakınlarındaki SYDV’ye (Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları) müracaat ederek, onlara verilen formları doldurup başvurularını tamamlayabilirler. Bundan sonra geriye kalan tek şey ise süreçlerinin başlamasını ve tamamlanmasını beklemek olacaktır.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir