Ekonomi

Milyonlarca Kişiye Kötü Haber ! Büyük Zam Yapıldı

EPGİS tarafından çok önemki bir açıklama yapıldı. Söz konusu açılkamada bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin ve motorinin litre fiyatına büyük zam yapıldığı belirtildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada bu gece yarısından itibaren benzinin ve motorinin litre fiyatına büyük zam yapıldığı belirtildi. Yapılan açıklamada benzinin litre fiyatına 28 kuruş motorinin litre fiyatına ise 25 kuruş zam yapıldığı vurgulandı.

BÜYÜK ZAM YAPILDI

Konu ile ilgili olarak EPGİS tarafından yapılan açıklama sosyal medya üzerinden yapıldı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“19/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; benzinde 28, motorinde 25 kuruş/litre pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur”

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlgili Makaleler