EkonomiGündem

Milyonlarca Kişiye Maaşına Ek Aylık 602 Lira Ödeme

SSK ve Bağkur emeklilerinin tamamını kapsayacak şekilde 602 liralık ek ödeme seçeneği için adım atıldı. Türkiye Emekliler Derneği, çalışanlar için verilen Asgari geçim indirimi (AGİ) ödemelerinin emekliler için de verilmesi için talepte bulunuldu.

Milyonlarca emekli için maaşa ek olarak 602 lir ödeme müjdesi bekleniyor. SSK ve Bağkur emeklilerinin tamamını kapsayacak şekilde 602 TL’lik ödeme için Emekliler Derneği tarafından, çalışanlar için verilen Asgari geçim indirimi (AGİ) ödemelerinin emekliler için de verilmesi için talepte bulunuldu.

MAAŞLARA EK 602 LİRA

Bu talep hayata geçerse emeklilere 602 lira ek ödemenin yolu açılacak.

Emekliler her ay maaşlarını %4 ila %5 arasında ek ödemeli şekilde alıyor. Bunun dışında Türkiye Emekliler Derneği tarafından harekete geçildi ve normal çalışanlara verilen AGİ’nin emeklilere de verilmesi istendi.

Bu bağlamda emekliler 602 lira ek ödeme alabilecek.

Türkiye Emekliler Derneği’nin talepleri hayata geçerse Emekliler için en düşük ek ödeme 59,94 TL’den 119,88 TL’ye, en yüksek ek ödeme ise 241,15 TL’den 602,87 TL’ye yükselecek. Emekli maaşları da böylece zamlanmış olacak.

Ocak ve Temmuz aylarında maaş zamları hesaplarına geçen Emekliler, Türkiye Emekliler Derneği bünyesinde Agi’den faydalanmak için de harekete geçti.

Bu talep hayata geçerse en yüksek seviyeden bakıldığında 602 lira ek ödeme verilecek.

Maaşlara Ek 602 Lira
Maaşlara Ek 602 Lira

Türkiye Emekliler Derneği, emekliler için vergi iadesi yerine getirilen ek ödeme uygulamasının %4-5’lerden %10’a çıkarılmasını ve her çalışana verilen en az 220 TL Agi’nin emekliler için de uygulanmasını istiyor.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Emekliler Derneği tarafından harekete geçilen talep hayata geçerse ek ödeme %10’lara ulaşırsa 1.500 TL maaş alan emekli, 60 TL ek ödeme yerine 150 TL, 2 bin TL maaş alan emekli ise 80 TL yerine 200 TL, 3 bin TL maaş alan emekli ise 120 TL yerine 300 TL şeklinde olacak.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir