Ekonomi

Milyonlarca Kişiye Müjde Verildi ! Yüzde 50 İndirim Yapılacak

İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı çok önemli açıklamalarda bulunarak milyonlarca kişiye müjdeli haber verdi. Turusan Bağcı açıklamalarında yüzde 50 indirim yapılacağını belirtererek geçen yıl 1000 liraya yapılan araç sigortasının bu yıl 500 - 600 liraya yapılabileceğini vurguladı.

Türkiye’de corona virüs salgınında vatandaşların evlerine kapanmasının ardından araç hasar sayısında düşüşler yaşandı. İstanbul Sigorta Acenteleri Derneği Onursal Başkanı Turusan Bağcı önemli açıklamalarda bulundu ve geçen yıl 1000 liraya yapılan sigortanın bu yıl 500 – 600 liraya yapılabileceğini vurguladı.

“500 LİRAYA YAPTIRILABİLECEK”

Konu ile ilgili olarak Turusan Bağcı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu dönemde insanların arabalarını kullanmıyor olması ve garajlarında tutuyor olması, salgın nedeniyle çok dışarı çıkmıyor olması nedeniyle trafik sigortalarının hasar sayısında bir azalma oldu. Bu nedenle bazı sigorta şirketleri bu branşlarda kar açıklamaya başladı. Hal böyle olunca insanlar sigortasız kalmasın diye çeşitlik destekler gelmeye başladı. Örneğin İyi sürücüler geçen yıl 1000 TL’ye aracına sigorta yaptırırken bu yıl 500- 600 TL’ye yaptırabilecek”

TAKSİT SAYISI ARTTIRILDI

Ayrıca Turusan Bağcı açıklamalarının devamında salgın ile birlikte sigorta sektöründe tedbirler alınmaya başlandığını belirterek ilk olarak trafik sigortasının taksit sayısının arttırıldığını vurguladı.

Açıklamalarında “Salgın nedeniyle vatandaşların çok dışarı çıkmıyor olması nedeniyle hasar sayısında bir azalma meydana geldi. Hal böyle olunca trafik sigortasında uzun yıllardan beri oluşan zarar grafiği, kara geçmeye başladı. Bu nedenle sigorta şirketleri bu branşlarda kar açıklamaya başladı. Açıklanan karlarla beraber trafik sigortası ve kaskoda birçok şirket indirime gitmeye başladı” ifadelerini kullanan Turusan Bağcı şöyle devam etti:

“İyi sürücü bir yıl önce trafik sigortasına 1000 TL öderken bu yıl 500-600 lira gibi bir rakam ödemeye başladılar. Bu sürecin bu şekilde birkaç ay daha devam edeceğini tahmin ediyoruz”

İlgili Makaleler