Ekonomi

Milyonlarca Kişiye Sevindiren Haber: 1000 Lira Ödeme Tarihleri Belli Oldu

Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde ülkemizdeki milyonlarca emekliye ikramiye ödemesi yapılıyor. Bu yıl Ramazan Bayramında 1 ay öncesinden emekli ikramiyesleri ödendi.Corona virüsü sallgınından dolayı emeklilere 1000 lira ikramiye ödendi. Kurban Bayramında ise 1000 lira ikramiye ödemesinin ne zaman yapılacağı belli oldu.

Hükümetin çalışmalarından biri olan emekli vatandaşlarımıza ikramiye ödemesi bu yıl Ramazan Bayramından 1 ay önce yapıldı. Bunun sebebi corona virüsü salgını döneminde alınan önlemlerden ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşların rahatlamalarını sağlamak oldu. İlk olarak 2018 yılında ödenmeye başlanan bu uygulama kapsamında emeklilere, engellilere, dul ve yetimlere maaşları dışında iki dini bayram öncesinde 1000 lira ikramiye ödemesi yapılıyor.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYELERİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Bu yıl diğer yıllara göre Ramazan Bayramında ikramiye ödemeleri diğer yıllara göre erkene alındı. İkramiye ödemeleri corona virüsü salgınından ekonomik olarak olumsuz etkilenilmemesi için erken ödendi. Geçtiğimiz aylarda Ramazan Bayramı ikramiyelerini alan milyonlarca emekli tarafından Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman yatırılacağı araştırılmaya başlandı.

BAYRAM 31 TEMMUZ – 3 AĞUSTOS

Bu yılın ilk ikramiyesi, Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında erkene çekilerek Nisan ayında verildi. Bunun ardından gözler Kurban Bayramında ödenecek olan 1000 lira ikramiyeye çevrildi. Bilindiği gibi Kurban Bayramı 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihlerine denk geliyor.

ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Bu bağlamda emekli vatandaşlara ödeme planında herhangi bir değişiklik olmadığı sürece 27 Temmuz 2020 ile 30 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödeme yapılacak. Emekli vatandaşlarımız 1000 lira bayram ikramiyelerini alacaklardır. Bunun yanı sıra dul ve yetimlere maaşları oranında ödeme yapılacak.

İlgili Makaleler