Eğitim

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiren Flaş Değişiklik ! Artık e-Devletten Yapılacak

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün Aday İşlemleri Sistemi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Halis Aygün açıklamalarında Aday İşlemleri Sisteminin e-Devlet'e taşındığını belirterek adayların ÖSYM Başvuru Merkezine gitmeden AİS'e kayıt olabileceklerini vurguladı. Bu yeni uygulama kapsamında ÖSYM tarafından uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabilecek.

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, adayların işlemlerini kolaylaştırmak ve taleplerine çözüm üretmek için durmadan çalıştıklarını ve ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nin (AİS) e-Devlet’e taşındığını bildirdi.

ÖSYM BAŞKANI AYGÜN’ÜN AÇIKLAMALARI

Adaylar için getirilen kolaylığı açıklayan Halis Aygün açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) e-Devlet’e taşındı. Artık adaylarımız ÖSYM Başvuru Merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne kayıt olabilecekler. Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylar, e-Devlet şifreleriyle ‘e-Devlet Kapısı’ uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabileceklerdir.

e-Devlet şifresiyle ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (http://ais.osym.gov.tr ) giriş yapan adaylar, burada yer alan ‘E-Devlet ile Kayıt Ol’ seçeceğine tıklayarak herhangi bir sınav başvurusundan bağımsız olarak ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olabilecekler.

e-Devlet şifresiyle ‘e-Devlet Kapısı’ uygulaması üzerinden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kayıt olan adaylar, bir başvuru merkezine gitmeden Başkanlığımızca uygulanan herhangi bir sınava bireysel olarak internet üzerinden başvurularını yapabileceklerdir. Adaylarımız Aday İşlemleri Sistemi’nde erişebilecekleri tüm seçeneklere e-Devlet şifreleri ile kayıt olarak erişebilecekler.”

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

ÖSYM Başkanı Halis Aygün’ün sosyal medya paylaşımı:

İlgili Makaleler