Ekonomi

Milyonlarca Kişiyi İlgilendiriyor ! Maaşlar Hakkında Flaş Gelişme

Milyonlarca emekli vatandaşı ilgilendiren önemli bir haber geldi. Buna göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz yaptığı açıklamalarında maaş ödemeleri hakkında flaş gelişmeyi duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Vekili İsmail Yılmaz milyonlarca emekliyi ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu. Yılmaz açıklamalarında SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin aylıkları 19 Mayıs’ın resmi tatil olması ve ödeme tarihlerinin Ramazan Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle maaş ödemelerinin erken yapılacağını ifade etti.

HANGİ TARİHTE ÖDEME YAPILACAK?

Buna göre bugünden itibaren emekli vatandaşlarımızın maaşları hesaplarına yatmaya başladı. Peki kimlere hangi tarihte ödeme yapılacak?

SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin aylıkları 15-22 Mayıs tarihleri arasında hesaplarda olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili İsmail Yılmaz açıklamalarında Ramazan Bayramı nedeniyle emeklilerin aylıklarını yine erken ödeyeceklerini vurguladı.

Yılmaz açıklamalarının devamında yeni takvim kapsamında SSK’lılar 15-20 Mayıs tarihleri arasında, Bağ- Kur’lular da 21-22 Mayıs’ta emekli aylığını hesaplarına görebilecek. Bu bağlamda 4A (SSK) kapsamında olanlardan normalde ödeme günü; 17, 18, 19, 20 olanlara 15 Mayıs’ta, 21, 22, 23 olanlara 18 Mayıs’ta, 24, 25, 26 olanlara ise 20 Mayıs’ta emekli aylıkları ödenecek.

BAĞ KUR ÖDEMELERİ HANGİ TARİHTE?

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Vekili İsmail Yılmaz’ın açıklamalarına göre Bağ-Kur kapsamındaki emekliler ve hak sahiplerine ise ödeme günü; 25-26 olanların 21 Mayıs’ta, 27, 28 olanların da 22 Mayıs’ta aylıkları hesaplara yatırılacak. 3 ay işten çıkarılma yasağı ise emeklilik süresi dolup da ayrılmak isteyenleri kapsamayacak.

EN DÜŞÜK EMEKLİ AYLIĞI 1500 LİRA OLDU

Bu konu hakkında SGK Başkan Vekili İsmail Yılmaz açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bayram için mayısta ödenecek 1000 liralık ikramiyeyi nisanda ödedik.En düşük emekli aylığını 1.500 liraya yükselttik”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler