Eğitim

Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiriyor ! Yeni Hak Verildi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda YKS için ödeme işlemlerini tamamlayamamış veya yanlış yapan öğrencilere ödeme işlemleri için bugün saat 23:59'a kadar hak tanındı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda YKS başvurularında ödeme yapamayan veya yanlış yapan öğrenciler için bugün saat 23:59’a kadar yeni hak tanındı ve ödemelerin yapılabileceği ifade edildi.

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda  YKS başvurularını tamamlama imkanı verildiği belirtildi. 4 Haziran 2020 saat 09:00 ile 23:59 arasında ödeme işlemleri yapılabileceği ifade edildi.

ÖSYM’DEN YAYIMLANAN DUYURU

Söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi:

Başvuru/geç başvuru süreleri içinde 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) katılmak amacıyla ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine kaydını yapan ancak sınav ücreti ödeme sisteminde hatalı/eksik işlem yapmaları nedeniyle ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara Başkanlığımız tarafından, Covid-19 pandemi süreci ile MSÜ sınavına başvurusu olup, YKS başvurusunu tamamlamadığından Milli Savunma Bakanlığı tarafından askeri öğrenci adaylıklarının iptal edilecek olması göz önünde bulundurularak, ödemelerini yapmak suretiyle YKS başvurularını tamamlama imkânı verilecektir.

Bu durumdaki adaylar, 4 Haziran 2020 tarihinde saat 09.00’dan saat 23.59’a kadar ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER”alanından sınav ücretini ödedikleri takdirde sınava alınabileceklerdir.

YKS GEÇ BAŞVURU ÜCRETLERİ

27 Haziran 2020 ve 28 Haziran 2020 tarihlerinde sınav uygulanacak. Adaylar bu sınav için başvurularını 6 Şubat ile 3 Mart arasında gerçekleştirdiler. Adaylar her bir test için 70 lira başvuru ücreti yatırdılar. Ancak adaylara 18 Mart 2020, 19 Mart 2020 ve 20 Mart 2020 tarihlerinde geç başvuru hakkı verildi. Geç başvurular içinse her bir test için başvuru ücretin 105 lira oldu.

YKS Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler