Ekonomi

Milyonların Gözü Bu Fiyatlardaydı! Ayçiçek Yağı İndirime Girdi!

Döviz fiyatlarının artmasıyla bir çok ürüne zam yapıldı. Vatandaşın cebini yakan fiyat artışlarına, döviz de bir gecede yaşanan düşüşün ardından indirim yapılmaması vatandaşı endişelendirmişti. Zincir marketlerden arka arkaya gelen indirim açıklamalarıyla gözler ürünlerin güncel fiyatlarına çevrildi. Son olarak milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ayçiçek yağına ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. İşte ayçiçek yağına ilişkin son gelişmeler…

Ayçiçeği yağı fiyatlarında yükseliş: Tohum ithalatında gümrük vergisi ve fon sıfırlandı | A3 Haber

Ayçiçek Yağında İndirim Yapıldı!

Evlerde pişen yemeklerin tatlıların vazgeçilmezi ayçiçek yağına son olarak dövizin artışıyla birlikte beklenmedik bir zam yapılmış, vatandaşın cebine de yansımıştı. Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Ünal Erarslan bugün itibariyle %20 indirim yapıldığını ifade ederek müjdeli haberi verdi.

Genel Müdür Ünal Erarslan ‘ın yaptığı açıklamaya göre ayçiçek yağında indirim kararı alındı. Hatta yapılması beklenen denetimlerin ardından fiyatlarda ciddi bir düşüş olacağını da sözlerine ekleyen Genel Müdür Ünal Erarslan ” Piyasadaki spekülatif hareketleri de denetlemelerle durdurmak mümkün olur.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği genel müdürünün açıklamasına göre merdiven altı üretimin durdurulabilmesi için denetimlerin arttırılması ve fiyatlarda indirim yapılması gerektiğini belirten Erarslan; “Vatandaşın ekonomik sıkıntısını suistimal ederek tağşiş ve taklit edilmiş yağları piyasaya sürmeleri de çok olağan gözüküyor. Tüketicimizin yağ alırken bildikleri ve daha önce kullandıkları markaları tercih etmeleri gerekir.” ifadelerini kullandı.

Hemen hemen Ekim ve Kasım aylarında gerçekleşen indirimli fiyatlara geri döndüklerini ifade eden Erarslan menfaat etmek isteyenlerin önüne geçilmesinin gerektiğini bu fiyatların piyasaya yansımasının şart olduğunu sözlerine ekledi. Regüle edici bir görev üstlendiklerini de dile getiren Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Genel Müdürü Ünal Erarslan döviz seviyesine göre fiyatlarını geri çekerek %20 indirimli fiyatlardan ayçiçek yağlarını vatandaşa sunduklarını ifade etti.

İlgili Makaleler