Gündem

MSB duyurdu: 3 asker yaralandı, 1 askerimiz şehit oldu!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 3 askerin yaralandığını ve 1 askerin şehit olduğunu açıkladı. MSB’den yapılan açıklamada; “8 Ağustos 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen bir silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur.” İfadeleri kullanıldı.

MSB tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada 3 askerin yaralandığını ve bir askerin şehit olduğunu duyurdu. MSB yaptığı açıklamada 5 teröristin ise etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde, 8 Ağustos 2020 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, yapılan tüm müdahalelere rağmen bir silah arkadaşımız kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Çatışmada beş bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir.
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ve asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

İlgili Makaleler