Gündem

MSB Kara Haberi Duyurdu ! Hakkari’de Şehidimiz Var: Şehit Askerimizin Kimliği Belli Oldu

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya aracılığı ile Bakan Hulusi Akar'ın imzası ile bir mesaj yayımlandı ve Hakkari'de yaralanan iki askerimizden birinin bugün şehit olduğu ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medya aracılığı ile Bakan Hulusi Akar’ın imzasını taşıyan bir mesaj yayımlandı. Bu mesajda Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde İran tarafından açılan ateş sonucu yaralanan 2 askerimizden biri olan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak’ın kaldırıldığı hastanede şehit olduğu belirtildi.

ŞEHİDİMİZ VAR

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“23 Haziran 2020 tarihinde Hakkâri/Yüksekova sınır bölgesinde icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, İran istikametinden açılan ateş sonucu iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşlarımızdan Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz. ”

İşte yapılan paylaşım:

İlgili Makaleler