Gündem

MSB Kara Haberi Duyurdu: Şehit ve Yaralılarımız Var

İdlib'de teröristler tarafından zırhlı ambulans aracına saldırı düzenlendi. Bu saldırıda şehit ve yaralılarımızın olduğu bildirildi. Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada şehit ve yaralılarımızın olduğu bilgisi aktarıldı.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir açıklama yapılarak kara haber duyuruldu. MSB tarafından yapılan açıklamada İdlib’te teröristlerin zırhlı ambulans aracına saldırdığı şehit ve yaralılarımızın olduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dilenirken yaralı askerlerimizi için acil şifalar dilekleri belirtildi.

1 ASKERİMİZ ŞEHİT 2 ASKERİMİZ YARALI

MSB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İdlib’de 05 Haziran 2020 tarihinde, Zırhlı ambulans aracına yapılan saldırı neticesinde bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, iki silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler ateş destek vasıtalarımızla derhal ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz”

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN MESAJ

Şehit haberinin ardından Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de bir mesaj yayımlayarak şu ifadeleri kullandı:

“İdlib’de ambulansa yönelik yapılan hain saldırıda şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ercan Zengin’e Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize ise acil şifalar diliyorum.”

İlgili Makaleler