GündemKamu Haberleri

MSB Türk Askerine Saldırının Detaylarını Açıkladı ! Rusya’nın Açıklamasına Yalanlama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamalarında askerlerimize yönelik saldırının detaylarını açıklayarak 309 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Akar’dan 33 askerimizin şehit olduğu İdlib’deki hain saldırı sonrası ilk açıklama geldi. MSB tarfından yapılan açıklamada 309 rejim askerinin etkisiz hale getirildiği ifade edildi. Ayrıca Bakan Akar açıklamalarında atışların planlandığı şekilde devam ettiğini belirterek şehitlerimizin kanını yerde bırakmadıklarını bundan sonra da bırakmayacaklarını ifade etti.

MSB tarafından yapılan açıklamada Rusya’nın koordinat paylaşılmadı açıklamasına resmen yalanlama yapılarak koordinatların paylaşıldığı ifade edildi. Konu hakkına Bakan Akar’ın açıklamaları şöyle oldu:

Hain saldırı sonrasında uçak, SİHA ve kara ateş destek vasıtalarımızla 200’ü aşkın rejim hedefi ağır ateş altına alındı.

Atışlar sonucu 5 helikopter, 23 tank, 23 top ve obüs, bir SA-17, bir SA-22 hava savunma sistemi, 309 rejim askeri etkisiz hale getirildi.

Birliklerimizin bulunduğu yerler önceden Rusya’nın sahadaki yetkilileri ile koordine edilmesine rağmen bu saldırı gerçekleştirilmiştir.

İlk atışa müteakip bir kez daha uyarı yapılmasına rağmen saldırı devam etmiş, bu hava saldırıları sırasında ambulanslar dahi vurulmuştur.

MSB Saldırının Detaylarını Açıkladı
MSB Saldırının Detaylarını Açıkladı

Bu saldırı sırasında birliklerimizin etrafında hiçbir silahlı grubun bulunmadığını belirtmek isterim. Atışlarımız planlandığı şekilde devam etmektedir.

Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız. Kanlı elleri kırana kadar operasyonlarımıza devam edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir