Kamu HaberleriPersonel Alımı

MSB Yeni İlan Yayımladı: Memur Alımı Yapılıyor ! İşte Şartlar

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir ilan yayımlandı. Söz konusu ilanda memur alımı yapılacağı ifade edildi. Peki adaylarda hangi şartlar aranacak? Başvurular hangi tarihler arasında nasıl yapılacak? Detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

MSB tarafından bir ilan yayımlanarak uzman personel alımı yapılacağı ifade edildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan ilana göre aranan şartları ve başvuru detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bunun yanı sıra MSB tarafından yayımlanan ilanda “Millî Savunma Bakanlığına sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere; başvuru kılavuzunda belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak, üniversitelerin “Bilgi ve Belge Yönetimi” mezunlarından Arşiv Uzmanı (ANKARA) unvanında sözleşmeli personel kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar“ konulu kararı çerçevesinde 9 (Dokuz) sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

MSB tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 28 Şubat 2020 tarihine kadar yapabileceklerdir. Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını online olarak yapacaklardır. Buna göre adaylar http://personeltemin.msb.gov.tr web adresi üzerinden gerçekleştireceklerdir.

Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra Tercihlerimi Göster butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır.

MSB Memur Alımı
MSB Memur Alımı

ARANAN ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda MSB tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak,

b. Nitelik tablosunda bulunan kadro unvanı için belirlenen öğrenim durumuna sahip olmak, (EŞDEĞER BÖLÜMLER KABUL EDİLMEYECEKTİR.)

c. Kamu kurum ve kuruluşlarında herhangi bir 4/B sözleşmeli pozisyonda çalışmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların, fesihten önce görev yaptıkları 4/B sözleşmeli personel pozisyonuyla aynı unvanlı pozisyona başvurmaları halinde, son müracaat tarihi itibariyle bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmak,

ç.Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarından KPSSP3 puanı almış olmak,

d. İlk defa işe alınma prosedürüne riayet edilmesi şartıyla sözleşmesini;

1) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,

2) Bakanlar Kurulunun Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararının Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,

3) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Bakanlar Kurulunun Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar konulu kararının Ek-3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, durumlarını belgeleyerek bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir