GenelGündem

Müdürlük sınavında skandal olay! Müdür yardımcısı iğrenç bir şekilde yakalandı!

Ankara'da yapılan müdürlük sınavında skandal bir şekilde müdür yardımcısı iç çamaşırına gizlediği cep telefonu ile yakalandı.

50 il ve 52 sınav merkezinde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde bulunan okullara müdür ve müdür yardımcısı seçmek için yapılan 2021-MEB-EKYS sınavından skandal bir olay yaşandı. Ankara Sincan’da ilkokulda müdür yardımcısı olan A.B., sınavda kopya çekmek için iç çamaşırına saklayarak sınav salonuna soktuğu telefonla sınav gözetmenine yakalandı.

MÜDÜRLÜK SINAVINDA SKANDAL OLAY

Ankara’da Aysel Yücetürk Okulu’nda 2021-MEB-EKYS sınavında meydana gelen olayda ilkokulda müdür yardımcısı olan A.B., ‘müdürlük’ sınavında sınav sorularının fotoğrafını çekerek eşini, kardeşini ve kardeşinin eşini dahil ettiği “Ahde Vefa” isimli WhatsApp grubuna gönderdi.

CEVAP GELİNCE YAKALANDI

Sınav devam ettiği sırada müdür yardımcısının eşini, kardeşini ve kardeşinin eşini dahil ettiği “Ahde Vefa” isimli WhatsApp grubundan mesaj gelmesi ve müdür yardımcısının telefon sesini açık unutmasıyla kopya oyunu bozuldu. İç çamaşırına saklayarak gizlediği telefonu sınav gözetmeni tarafından yakalan A.B. okula çağrılan polis tarafından  gözaltına alındı.

KOPYA ÇEKTİĞİNİ İTİRAF ETTİ

Polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan A.B. hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi. A.B., polise verdiği ifadesinde kopya çektiğini kabul ederek, “Sınavdan bir gün önce eşim, kardeşim ve kardeşimin eşine kopya olayını anlattım. Onlar karşı geldi. ‘İyi günde, kötü günde hep beraberiz’ diyerek WhatsApp’ta ‘Ahde Vefa’ grubunu kurdum, onları ekledim. Cep telefonunu iç çamaşırıma gizleyerek, içeriye soktum. Soruları çekip gruba attım, ancak telefonun sesini kapatmayı unutmuşum, cevap geldiğinde, telefondan ses çıkınca fark edildim. Sınav gözetmeni gelip telefonu aldı, ardından da polis geldi” dedi.

İlgili Makaleler