Politika

Muharrem İnce yeni bir parti kurma sinyalini verdi!

Muharrem İnce attığı bir Twitter mesajı ile yeni bir parti kuracağının sinyallerini verdi.

Muharrem İnce attığı bir Twitter mesajı ile yeni bir parti kuracağının sinyallerini verdi. Tarım üreticilerinin hem iktidardan hem de muhalefetten memnun olmadığını ileri süre İnce, yaptığı paylaşımla ‘’Muharrem İnce yeni bir parti mi kuruyor?’’ sorusunu akla getirdi.

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin bir süre önce yaptığı açıklamalara göre yeni bir parti kuracağı söyleniyordu. Muharrem İnce, bu söylemlerin doğruluğunu güçlendirecek bir paylaşımda daha bulundu.

Kendi Twitter hesabı üzerinden, Niğde’de ki patates tarım üreticilerinin hem iktidardan hem de muhalefetten memnun olmadığını ileri süren İnce, yaptığı bu paylaşımla adeta yeni bir parti kuracağının sinyallerini verdi.
İnce’nin paylaşımında şu ifadelere yer verildi;

”HEM İKTİDARDAN HEM DE MUHALAFETTEN MEMNUN DEĞİLLER”

‘’Patates diyarı Niğde’deyiz. Patates çiftçisi de kan ağlıyor. Millet bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değil. Onun için Memleket Hareketi olarak milletimize tünelin ucundaki ışığı göstermek üzere 81 ilimizi karış karış gezeceğiz’’ dedi.

İnce, bir gazetecinin “parti kurma ihtimaliniz olduğu söyleniyor” demesi üzerine, “Biz milleti dolaşıyoruz. Şu anda herhalde 27’nci vilayeti gezdik. Buradan Adana’ya geçeceğiz. Milleti bir dinleyelim bakalım, millet bize ne diyecek” şeklinde yanıt verdi.

‘MİLLETE ÜÇÜNCÜ BİR YOL OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Türkiye’nin düşük gelir sarmalında olduğunu ifade eden İnce, ‘Memleket Hareketi’nin kurucularıyla ülkeyi gezerek, esnafı, emeklileri, işsizleri, çiftçileri dinlediklerini belirtti.

İnce, şunları kaydetti:

“Esnaf siftahsız dükkan kapatıyor, emekliler geçinemiyor, gençler işsiz. İbretlik bir Bakanlar Kurulu var. Sanki dalga geçiyorlar. Memleketimiz, böyle kötü yönetimi hak etmiyor. Türkiye kötü yönetiliyor. Türkiye gerçekten çok kötü yönetiliyor. İnsanlar perişan durumda. Çiftçi perişan, hayvancı perişan, besici perişan durumda. Ama bir de muhalefet var bunun yanında. Ne yazık ki millet bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değil. Biz onun için memleket hareketinin kurucuları olarak karış karış Türkiye’yi geziyoruz. Bu millete bir seçenek olmaya, bu millete üçüncü bir yol olmaya çalışıyoruz.”

İnce, açıklamalarının ardından Adana’ya gitmek üzere kentten ayrıldı.

 

İlgili Makaleler