Personel Alımı

Mühendis, Avukat, Güvenlik Görevlisi Fark Etmiyor; Herkes Başvuru Yapabiliyor! Tarım Ve Orman Bakanlığı Tam 1800 Personel Alıyor!

Bir süredir işsizliğin kamu kurum ve kuruluşlarınca giderilmeye çalışıldığı Türkiye’de bakanlıklar da toplu alımlarını ocak ayından bu yana yapmayı sürdürdü. Pek çok bakanlığın alımlarına başladığı şu günlerde toplu işe alım ilanı yayınlayan son bakanlık ise, Tarım ve Orman Bakanlığı oldu. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Resmi Gazete’de yayınladığı ilana göre, 1800 yeni personelin alınacağı öğrenildi.

Resmi Gazete aracılığıyla bugün personel alımı yapacağını açıklamış olan Tarım ve Orman Bakanlığı, bakanlığın taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 1800 kişinin işe alınacağını açıkladı. Boş kadrolara da aynı ilan içerisinde yer veren Tarım ve Orman Bakanlığı, işe alım sürecine ilişkin başvuru tarihi ve müracaat yeri gibi bilgilere de adaylar için açıklık getirdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı 2022

Yayınladığı personel alımı ilanında boş kontenjanlara ilişkin bilgi vermeyi ihmal etmeyen Tarım ve Orman Bakanlığı, alınacak olan personellerin; 523’ünün ziraat mühendisi, 392’sinin veteriner hekimi, 135’inin gıda mühendisi, 86’sının orman mühendisi, 51’nin su ürünleri mühendisi, 15’nin balıkçılık teknolojisi mühendisi, 7’sinin harita mühendisi, 24’ünün avukat, 23’ünün laborant, 23’ünün kimyager, 23’ünün biyolog, 10’unun veteriner sağlık teknikeri, 10’unun ziraat teknikeri, 3’ünün veteriner sağlık teknisyeni, 3’ünün ziraat teknisyeni, 182’sinin büro personeli, 190’ının orman muhafız memuru ve 100’ünün ise koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonlarında istihdam edileceğini açıkladı. Lise mezunlarından üniversite mezunlarına kadar her kategorideki işsiz vatandaşa pozisyon açan Tarım ve Orman Bakanlığı, başvuruların tarihi ve adresini de aynı ilan içerisinde duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Başvurusu 2022

Büro personelinden avukata kadar 1800 personeli 18 farklı pozisyonda istihdam etmeye hazırlanan Tarım ve Orman Bakanlığı, işe alım ilanına başvuruları da bugün itibariyle açtı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üzerinden başvuruları kabul edeceğini açıklayan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilanından başvuruların 2 Haziran 2022 tarihi ile 7 Haziran 2022 tarihleri arasına devam edeceği öğrenildi. ÖSYM sitesi üzerinden başvuru yapmak isteyen adayların ais.osym.gov.tr uzantılı link üzerinden tercih yapması gerektiği de aynı ilan sayesinde ortaya çıktı.

İlgili Makaleler