Personel Alımı

Mühendis ve Teknisyen Alımları Başladı! Merkez Bankası 52 Personel Alacak

Merkez Bankası, iş arayan vatandaşlara yönelik resmi internet adresinden çok önemli bir duyuruda bulundu. Yapılan duyuruya göre 25 Uzman yardımcısı (Mühendis), 27 Teknisyen alımı yapılacak. Yayınlanan 2 iş ilanına başvuru için son gün 1 Kasım olarak belirtildi. Merkez Bankası tarafından yayınlanan iki iş ilanının detayları…

MÜHENDİS ALIMI

” 01.01.2018 tarihinden sonra yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test (TOEFL iBT) sınavından en az 84 puan veya Cambridge C1 Advanced sınavından (CAE) B ve üzeri veya Cambridge C2 Proficiency sınavından (CPE) C ve üzeri almış olmak.”

TEKNİSYEN ALIMI

27 Teknisyen alım ilanında ise 01.01.1990 ve daha sonra doğmuş olmak şartı aranmaktadır. ayrıca, 2018 veya 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS Ön Lisans) en az 50 KPSSP93 puanı almış olmak şartı da aranacak. 8 Ekim ila 1 Kasım 2021 tarihleri arasında başvuru yapılması gerekiyor.

“Ortaöğretim kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojisi, Matbaa Teknolojisi, Grafik ve Fotoğraf, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri ve Bilişim Teknolojileri bölümlerinden mezun olmak ve sonrasında iki yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının aşağıdaki tabloda yer alan programlarında ön lisans eğitimini tamamlamış olmak.”

İlgili Makaleler