Gündem

Muhtarlara Huawei P30 Dağıtıldı ! İşte Huawei P30 Lite Özellikleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1000 muhtara akıllı telefon dağıtıldı. Muhtarlra verilecek olan telefonların Huawei P30 olduğu belirtildi. Peki Huawei P30'un özellikleri neler?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 1000 muhtara akıllı telefon verileceği duyurulmuştu. Bu telefonun ise Huawei P30 Lite olduğu öğrenildi. İBB tarafından dağıtılan akıllı telefon Huawei P30 Lite’ın özellikleri belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yardım faaliyetlerinin düzenlenmesi tüm kentteki yardımların muhtarlar üzerinden koordine edilmesi ve bu kapsamda İBB uygulamaları iletişim programları bulunan akıllı telefonlar muhtarlara dağıtıldığı ifade edildi.

HUAWEİ P30 LİTE ÖZELLİKLERİ

Akıllı telefon Huawei P30 Lite piyasada 2 bin 400 lira seviyesinde satılıyor. Teknik özellikler arasında P40 telefonunda Google servislerinin olmaması nedeniyle P30 serisinde googlenin olması dikkat çekiyor.

Cihaz 6,15 inç bir ekran ve IPS LCD özelliklerde, 1080×2313 piksel çözünürlüklerde bulunuyor ve işlemci Kirin 710 olmakla beraber dahili hafıza 128 GB ile 4 GB Ram bulunmaktadır.

Telefonun arka kısmında 3 farklı kamera bulunuyor. Bunlar, 48 Megapiksel, 8 megapiksel ve derinlik algılayıcısı olarak kullanılan 2 Megapiksel özellik sunuyor. Ön kamerasının ise 24 Megapiksel olarak diaframı f-2.0 olarak açıklanmaktadır.

Ayrıca hızlı şarj özelliği ile telefon 2 saat gibi kısa bir sürede tam şarj yapılabiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler