Gündem

Müjde Geldi; O 24 İlde Yaşayan Kişiler Toki’den Ucuza Ev Alabilecek! Başvurular Başlıyor; Yöntem Belli! Sadece O 24 İlde Satışa Çıkacak!

Konut fiyatlarının her geçen gün artmaya başladığı şu günlerde vatandaşlar uygun fiyatlı ev alabilmek için çareyi Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılan ve uygun geri ödemeler sağlayan konutlara yönelmekte buldu. Hem kura hem de ihale usulü satışlar gerçekleştiren TOKİ ise, bu ay itibariyle o 24 şehirde yaşayan vatandaşlara 11 bin 973 yeni konutun satışa çıkacağının müjdesini verdi.

Az peşinat istemesinin yanı sıra kira öder gibi fiyatlar ile taksitlendirmeler sağlayan TOKİ, yeni dönemde de ev satışı gerçekleştirmeye devam edeceğini açıkladı. Bu ay itibariyle 24 ayrı ilde konut satışlarına başlayacak olan TOKİ’nin yeni yapacağı 11 bin 973 konutun satış fiyatları merak ile beklenirken; satışa ilişkin detaylar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

24 Şehirde Birden TOKİ Satışları Başlayacak

Özellikle dar gelire sahip olan vatandaşları ev sahibi yapmayı amaçlayan bir zihniyet ile çalışmalarını ve satışlarını gerçekleştiren TOKİ, geçtiğimiz gün 24 şehirde daha projelerinin satışa çıkacağını duyurdu. Projelerini etap etap tamamlayan ve tamamladıkça satışa sunan TOKİ, yayınladığı duyuruda ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara 11 bin 973 konutun daha müjdesini verdi. İçerisinde büyükşehirlerinde yer aldığı iller listesini de yayınlayan TOKİ, yayınladığı illerde ikametgah eden vatandaşların konut satışlarına dahil olabileceğini açıkladı. TOKİ’den gerçekleştirilen açıklamaya göre satışa çıkacak olan 11 bin 973 konutun; Erzincan, Ankara, Adıyaman, Kahramanmaraş, Bilecik, Kocaeli, Çanakkale, Erzurum, Bolu, Bursa, Bayburt, Kırklareli, Antalya, İstanbul, Şanlıurfa, Aydın, Muğla, Zonguldak, Trabzon, Bayburt, Gaziantep, Tekirdağ, Konya ve Yozgat şehirlerinde yer alacağı öğrenildi.

1 Milyon Kişi Faydalanabilecek

Yeni dönemde 24 şehirde birden konut yapımına başlamış olan TOKİ, ilerleyen günlerde başvuruları almaya başlayacak. Yine aynı şekilde yüzde 10 peşinat sistemi ve 120 ay taksitlendirme seçenekleri ile ev satışı yapması beklenen TOKİ’nin yapacağı 11 bin 973 konuttan 1 milyonun üzerinde vatandaş yararlanabilecek. Özellikle dar gelire sahip olan gruptaki vatandaşların öncelikli olarak yararlandırılacağı TOKİ evlerinin satışları sayesinde fahiş bir şekilde artmaya başlamış olan kira ve konut satış fiyatlarının etkisinin azaltılması sağlanacak. Öte yandan TOKİ’nin müjdesini verdiği 24 şehirde satışa çıkarılacak olan konutların satış bedelleri de haziran ayı içerisinde belli olacak.

İlgili Makaleler