GündemKamu Haberleri

Müjdeli Haber Geldi ! KYK Kredi Borçları Erteleniyor !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarında KYK kredi borçlarının faizsiz olarak erteleneceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrasında millete sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında corona virüsü nedeniyle alınan tedbirleri belirtti.

KYK KREDİ BORÇ ÖDEMELERİ ERTELENDİ

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tedbirleri kapsamında KYK kredi borçlarının erteleneceğini ve faizsiz olacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, üniversite öğrencilerden yurt ücretinin alınmayacağını açıkladı. Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında öğrencilerden yurt ücretinin alınmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK kredi ödemelerinin de 3 ay erteleneceğini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN DİĞER AÇIKLAMALARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diğer açıklamaları ise şöyle oldu:

Kabinemizin 25. toplantısını az önce tamamladık. Covid-19 tedbirleri sebebiyle bu toplantımızı telefonferans yöntemiyle gerçekleştirdik.

Sağlık önlemleri, gıda güvenliğini ele aldık. Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda sağlık tedbirlerini hayata geçiriyoruz.

COVİD-19 hastalığı sürecinde tedbirlerimizi, hamdolsun, pek çok ülkeden daha erken aldık ve hayata geçirdik.

Vatandaşlarımızın acil olmayan durumda hastaneye gitmemeli. Günlük test sayısında 10 bini aştık.

41 yerleşim birimimiz karantina altındadır.

Salgından en olumsuz etkilenen ülkelerden biri olan İspanya’ya bir uçak dolusu malzemeyi birkaç gün içinde naklediyoruz. Aynı şekilde sıkıntılı bir dönemden geçen İtalya’ya da, Kızılay aracılığıyla bir gemi dolusu yardım malzemesi ulaştırdık. Üretimini kendi yaptığımız malzemeleri gönderdiğimiz başka ülkeler de var. Türkiye ne kadar güçlü olursa, dostlarına da o derecede fazla yardım eli uzatabilecektir.

Mevcut hastanelerimizi güçlendirme yanında, yeni hastanelerimizi de süratle hizmete açıyoruz. Gerçekten çok modern bir sağlık tesisi olan, Şehir Hastanesi standartlarındaki 600 yataklı Okmeydanı Hastanemiz bugün itibariyle hizmet vermeye başladı. 2 Yine Şehir Hastanesi statüsündeki 1.150 yatak kapasiteli Kartal Hastanemizi de bir süre önce hizmete sunmuştuk. İkitelli Şehir Hastanemizi ise, 520’si yoğun bakım olmak üzere 2 bin 682 yatak kapasitesiyle Mayıs ayında hizmete açmayı planlıyoruz.

ıda konusunda da herhangi bir sıkıntımız yok. Ülkemiz, tüm temel gıda maddelerini kendisi ürettiği için, hem stoklarımız, hem de tedarik zincirlerimizin işleyişi, ihtiyacımızı karşılayacak düzeydedir. Kamu güvenliği konusunda ise milletimizin dirayetli tutumu ve emniyet birimlerimizin gayretleri neticesinde, kayda değer bir sıkıntı yaşamıyoruz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir