Ekonomi

NASA Yeni İlan Yayımladı: Aylık 13 Bin Dolar Maaşla Personel Alınıyor

Amerikan Uzay Ajansı (NASA) tarafından yeni bir ilan yayılandı. Söz konusu ilanda Ay ve Mars misyonlarında görevlendirilmek üzere yeni astronot alımı yapılacağı ifade edildi. Buna göre NASA'daki astronotlar aylık 13 bin dolar maaş alıyorlar.

NASA tarafından yeni bir ilan yayımlandı. Amerikan Uzay Ajansı (NASA), Ay ve Mars misyonlarında görevlendirilmek üzere yeni astronot alımları yapacağını duyurdu.

ALIMLARIN DETAYLARI

Konu ile ilgili olarak NASA kapsamında adaylar Artemis Jenerasyonu olarak adlandırılan yeni nesil astronotlardan olmak için şanslarını deneyebilecek.

Bunun yanı sıra sınavlarda başarılı olan adaylar için görevlendirme yapılacak. Bu adaylar 2024’te yapılması planlanan insanlı ay yolculuğunda görev alabilecek.

Söz konusu alımlar için adaylar başvurularını 2 Mart 2020 ile 31 Mart 2020 tarihleri arasında yapacaklardır.

ARANAN ŞARTLAR

NASA astronot alımı için adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

NASA astronot olmak için ise; bilim, mühendislik veya matematik alanlarından birinden yüksek lisans mezunu olmaları şartını arıyor. Tıp doktoraları ve pilotlar da başvuruda bulunabilecek.

Adayların en az iki yıl deneyime sahip olması veya bin saat pilotluk yapmış olması gerekiyor.

Seçilen yeni astronotları eğitime 2021 yılında başlayacak.

NASA
NASA

NASA’DAN YAPILAN AÇIKLAMA

Konu ile ilgili olarak NASA tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

NASA, bu yıl Amerikan astronotlarını Amerikan topraklarından Uluslararası Uzay İstasyonuna – Ay ve Mars’a bakacak şekilde – Amerikan roketlerini fırlatmaya hazırlanırken, ajans Artemis Generation astronotlarının bir sonraki sınıfı için başvuruları 2 ila 31 Mart’ta kabul edeceğini duyuruyor .

1960’lardan bu yana NASA, uzayı keşfetmek için gittikçe zorlaşan görevleri için astronot adayı olarak eğitilecek 350 kişiyi seçti. Aktif astronot birliklerinde 48 astronot ile, birden fazla hedefe bağlı uzay aracını mürettebatlamak ve Artemis misyonlarının ve ötesinin bir parçası olarak keşfi ilerletmek için daha fazlasına ihtiyaç duyulacak.

NASA Yöneticisi Jim, “Bu yıl düşük Dünya yörüngesindeki Uluslararası Uzay İstasyonunda 20. yılını sürekli olarak sürdürüyoruz ve ilk kadını ve bir sonraki adamı 2024’e kadar Ay’a gönderme yolundayız” dedi. Bridenstine. “Çok yetenekli birkaç kadın ve erkek için çeşitli astronot birliklerine katılmak üzere işe alacağız, insan uzay uçuşunda astronot olmak için inanılmaz bir zaman. Tüm uygun Amerikalılara 2 Mart’tan itibaren uygulamak için gerekenleri olup olmadığını soruyoruz. ”

TEMEL ŞARTLAR

Uygulanacak temel şartlar arasında ABD vatandaşlığı ve akredite bir kurumdan mühendislik, biyoloji bilimi, fizik bilimi, bilgisayar bilimi veya matematik de dahil olmak üzere bir STEM alanında yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. Yüksek lisans derecesi gereksinimi ayrıca şu şekilde karşılanabilir:

Doktora derecesine yönelik iki yıllık (36 dönem saat veya 54 çeyrek saat) çalışma ilgili bilim, teknoloji, mühendislik veya matematik alanında program;
Tamamlanmış bir tıp doktoru veya osteopatik tıp derecesi doktoru;
Ulusal olarak tanınan bir test pilotu okul programının tamamlanması (veya Haziran 2021’e kadar tamamlanmasına neden olacak mevcut kayıt).
Adaylar ayrıca jet uçaklarında en az iki yıllık ilgili, aşamalı olarak sorumlu mesleki deneyime veya en az 1.000 saatlik komuta pilotluk süresine sahip olmalıdır. Astronot adayları NASA uzun süreli uzay uçuşlarını fiziksel olarak geçmelidir.

Başvuru sürecinin bir parçası olarak, başvuru sahiplerinden ilk olarak, tamamlanması iki saat kadar sürecek bir çevrimiçi değerlendirme yapmaları istenecektir.

Eğitimi tamamladıktan sonra yeni astronotlar, NASA’nın Ticari Mürettebat Programı için, dünyadaki 250 mil yüksekliğindeki Uluslararası Uzay İstasyonunda yaşamak ve çalışmak için geliştirilen Amerikan roketleri ve uzay aracında lanse edilebildi. daha uzak keşifler için.

Ayrıca NASA’nın güçlü yeni Uzay Fırlatma Sistemi roketine ve Orion uzay aracına fırlatabilirler ve Ay’ın yüzeyine yeni bir insan iniş sistemi almadan önce Ağ Geçidindeki uzay aracını ay yörüngesinde yerleştirebilirler. 2024’te insanları Ay’a döndükten sonra NASA, 2028 yılına kadar sürdürülebilir ay keşfi kurmayı planlıyor. Ay ve çevresinde yeni deneyimler kazanmak, NASA’yı ilk insanları 2030’ların ortalarında Mars’a göndermeye hazırlayacak.

NASA, Artemis Generation astronotlarının bir sonraki sınıfı olarak eğitime başlamak için 2021’in ortalarında yeni astronot adayları sınıfını seçmeyi bekliyor.

Detaylar İçin TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir