Gündem

NATO’dan Toplantı Öncesi Açıklama: Ana Gündem Covid-19 Olacak

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yarın gerçekleştirilecek Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde görüntülü konferans şeklinde bir basın toplantısı düzenledi ve NATO'nun corona virüs ile mücadelede gereken hamleleri yaptığını belirtti. Stoltenberg, "Türkiye’den İspanya ve İtalya’ya yola çıktı" açıklamasını yaptı.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO’nun düşman olarak kabul ettiği corona virüs için gerekli hamleleri gerçekleştirdiklerinin altını çizdikten sonra “NATO, bu ortak ve görünmez düşmanla mücadelede kendisine düşen görevi yerine getiriyor. Bu sabah maskelerle ve diğer tıbbi ekipmanlarla dolu bir kargo uçağı Türkiye’den İspanya ve İtalya’ya yola çıktı. Almanya’daki hastaneler, İtalya ve Fransa’dan hastaları kabul etmeye başladı. Arnavutluk ve Polonya’daki doktorlar ise meslektaşlarına yardım etmek için İtalya’da. ABD, İtalya’ya tıbbi yardımda bulundu ve Çekya, İtalya ve İspanya’ya 20 bin koruyucu giysi bağışladı” şeklinde konuştu.

“DESTEĞİMİZİ NASIL HIZLANDIRABİLİRİZ”

Yarın düzenlenmesi planlanan Dışişleri Bakanları Toplantısı hakkında önemli bildirimlerde bulunan Stoltenberg, “Yarın düzenlenecek Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda, mücadeleyi nasıl daha etkili hale getirebiliriz konuşacağız. NATO’nun askeri kapasitesini daha etkili şekilde nasıl kullanabileceğimizi ve Covid-19 ile mücadeleye olan desteğimizi nasıl hızlandırabileceğimizi konuşacağız. Birlikte bu krizdeyiz ve birlikte cevap verdiğimiz için tepkimiz daha etkili. NATO’nun görevi, bu sağlık krizinin, güvenlik krizine dönüşmesini engellemektir” dedi.

BAŞKA KONULAR DA VAR AMA ANA GÜNDEM CORONA VİRÜS

Genel Sekreter Stoltenberg, yarın düzenlenecek toplantıda bir konu başlığının da terör olduğunu fakat en çok üzerinde durulacak konunun corana virüs olduğunu vurgulayarak, “Her zaman daha hızlı ve daha etkili desteği nasıl sağlayabileceğimizi konuşmak mümkün. Bu sebeple, yarınki toplantının ana gündemi Covid-19 olacak” diyerek sözlerini bitirdi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir