GenelPersonel Alımı

Nihat Hatipoğlu bu atama için ne dedi? Başvuru yapanlardan KPSS puanı en düşük aday alındı!

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi geçtiğimiz günlerde personel alım ilanı yayınlamış ve başvurular tamamlanmıştı. Ama öyle bir şey oldu ki, Rektörlüğünü Ramazan Programlarında televizyonlarda görmeye alıştığımız Nihat Hatipoğlu’nun yaptığı üniversiteye, KPSS puanı en yüksek aday yerine en düşük aday seçildi. Bu yapılan haksızlığa, Hatipoğlu’nun vereceği cevap merak edilirken, Üniversite Genel Sekreterliğinden, personel alımına ilişkin ‘’Bizde şaşırdık’’ açıklaması geldi.

Biri hanımını işe almak için ilan şartlarını kendilerine göre belirler, biri çıkar en yakın akrabasını almak için en başarılı adayları mülakatta eler bir diğeri çıkar KPSS’den en yüksek alanı değil tam tersine en düşük alanı personel olarak işe alır… Üniversitelerde personel alımlarında skandallar bitmiyor.

Gaizantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde 11 Aralık 2020’de bir kişinin alınacağı sözleşmeli büro personeli alımı ilanına çıktı. İlandaki özel şartları yerine getiren 13 kişi başvuru yaparken, başvuru yapanlar arasında en düşük KPSS puanına sahip şahıs önceki gün üniversiteye personel olarak alındı.

Üniversitenin genel sekreteri Mehmet Kara, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Rektör hocamız Nihat Hatipoğlu bu konularda çok hassas bir insan. Bize özellikle ‘Şeffaf olun’ uyarısı yapıyor. Aranan şartlar, daha vasıflı ve kaliteli eleman almak için. Biz de çok şaşkınız bu duruma. Bizi de tatmin etmedi” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler