Gündem

Nişan Töreninden Hastaneye! 30 Kişinin Covid-19 Testi Pozitif Çıktı

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde bulunan Hüyüklü Mahallesi'nde düzenlenen nişan töreninin ardından fenalaşarak hastaneye giden 5 vatandaşta Covid-19 tespit edildiği öğrenildi. Mahalle karantinaya alınırken, nişana katılanlara yapılan Covid-19 testlerinin sonucunda 13 Mayıs tarihinde 30 kişinin enfekte olduğu belirtildi.

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde bulunan Hüyüklü Mahallesi’nde gerçekleştirilen nişan töreninden sonra korkulan oldu ve nişana katılanlar enfekte oldu. Konuklardan 5’i fenalaşarak hastaneye başvurdu ve yapılan Covid-19 testi sonucunda enfekte oldukları açıklandı. Bu sebeple de mahalle, 8 Mayıs itibariyle karantina uygulamasına geçti.

13 Mayıs’ta alınan son verilere göre, karantina uygulamasına geçilen mahallede 30 kişinin Covid-19 testleri pozitif çıktı. Filyasyon ekipleri, bu kişilerin temas kurduğu vatandaşları saptamak üzere harekete geçti.

MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI

Hüyüklü Mahallesi’nin giriş ve çıkışları jandarma tarafından engellendi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki filyasyon ekipleri de Covid-19 testi pozitif çıkan 5 katılımcıyla iletişim kurarak, nişan konuklarını öğrendi. Böylece, bu kişilerin kimlerle temas ettiklerini bulmak için ekipler harekete geçti.

TOPLAM 30 KİŞİ HASTALANDI

Ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucunda, vaka sayısı mahallede 17’ye yükseldi. Taramalarını hızlandıran filyasyon ekipleri, enfekte olan kişilerin kimlerle temas kurduğunu öğrendi ve o vatandaşlara da Covid-19 testi yapıldı. Test sonuçlarında 30 kişinin Covid-19 olduğu belirtildi. Toplam 30 kişinin tedavisi sürerken, ekipler de çalışmalarını sürdürüyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler