Eğitim

Normalleşme İçin Bir Adım Daha: O Sınavların Yapılacağı Tarih Belli Oldu

Lise öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrencileri ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Buna göre bu öğrenciler için sorumluluk sınavlarının yapılacağı tarih belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından illere bir yazı gönderildi. Bu yazıda tüm derslerden başarılı olan öğrenciler ile başarısız dersleri bulunanlardan yıl sonu başarı puanı en az 50 olan öğrenciler sınıfını doğrudan geçeceği ifade edildi. Bunun yanı sıra gönderilen yazıda alt sınıflar da dahil, başarısız ders sayısı toplamına bakılmaksızın doğrudan sınıfını geçemeyen öğrencilerin baraj, ders ayrımı yapılmaksızın sorumlu olarak bir üst sınıfa geçeceği vurgulandı.

HANGİ ÖĞRENCİLER KATILACAK?

Söz konusu yazının devamında 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında sorumlu geçilen derslerini kapsayacak şekilde yapılacak sorumluluk sınavlarına 9, 10, 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri ile hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrencilerin katılabileceği vurgulandı.

SINAV TARİHLERİ BELLİ OLDU

Sınavların öğrenci ve velilere duyurulacağı ifade edildi. Ayrıca okul yönetimlerinin gerekli tedbirleri alarak 22 Haziran 2020 ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında sınavları gerçekleştirileceği vurgulandı.

Gerçekleştirilecek olan bu sınavlarda öğrenciler 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının derslerinden birinci döneme ait konu ve kazanımlardan sorumlu olacak.

İlgili Makaleler