Gündem

Normalleşme Sırasında Dişçilerin Ne Zaman Açılacağı Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan Covid-19 ile mücadele çerçevesinde işleyecek 4 kademeli normalleşme sürecinin birinci aşaması 11 Mayıs Pazartesi itibaren başlıyor. Diş hekimlerinin faaliyete başlama tarihinin ise 1 Eylül olduğu belirtiliyor.

Türkiye’nin Covid-19 ile mücadele çerçevesinde işleyecek 4 kademeli normalleşme sürecinin ilk adımı 11 Mayıs Pazartesi itibaren başlıyor. İkinci adım 27 Mayıs ile 31 Ağustos arasında, üçüncü adım 1 Eylül ile 31 Aralık’ta ve son olarak dördüncü adım ise aşının piyasaya sürüleceği tarih olan 1 Ocak ve sonrası olarak belirlendi.

RESTORANLAR VE KAFELERİN AÇILMASI BEKLENİYOR

Ramazan bayramından sonra ise alınan tedbirlerde yavaş yavaş gevşemeler olacak. Haziran ayının ortalarına doğru restoranlar, kafeler ve lokantaların açılması bekleniyor. Bu gibi yerlerde maske takma zorunlu olacak, sosyal mesafe kuralına harfiyen uyulacak ve sandalye sayısı da kısıtlı olacak.

DİŞ HEKİMLERİ 3.AŞAMADA

Spor salonlarının da aynı şekilde haziranın ortasında açılması bekleniyor. Sürücü kursları, dans eğitimi veren okullar, spor okulları da normalleşme aşamalarının ikinci kısmında açılacak.

Normalleşme aşamasının üçüncü adımında yani 1 Eylül’de de diş hekimlerinin ve fizyoterapistlerin göreve dönmesi amaçlanıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler