Kamu Haberleri

Noterlerin çalışma saatleri! Noterler hangi günler açık?

Corona virüsü salgını sürecinde noterler nöbet sistemi ile çalışma düzeni oluşturmuşlardı. Ancak normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile birlikte noterler de eski çalışma düzenlerine döndüler. Peki, noterlerin çalışma saatleri neler? Noterler hangi günler açık? İşte cevaplar

Türkiye’de 11 Mart tarihinde tespit edilen corona virüsü salgını nedeniyle noterler nöbetleşe çalışma düzenine geçmişti.23 Mart tarihinde tek ve çift uygulaması ile nöbetleşe çalışan noterler normalleşme adımlarının atılması ile beraber eski çalışma düzenlerine döndüler. Peki, noterler hangi günler ve saatler arasında açık ?

Noterlerin çalışma saatleri:

Noterler sabah 9:00’da açılıyorlar. Genellikle 12.30 ile 13.30 arasında öğle yemeğine çıkıyorlar ve yoğunluğa göre bazen 12.00 ile 13.00 arasında öğle molası verebiliyorlar. Tekrar mesaiye başlayan noterler akşam saat: 17:00’da mesailerini bitiriyorlar.

Noterler hangi günler açık?

Noterler cumartesi Pazar kapalı. Ancak nöbetçi noter uygulaması ile Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10.00 – 16.00 aralığında hizmet verilmeye devam ediliyor.

Noterler resmi günlerde açık mı?

Noterler, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı ve Arefe günü ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde de açık değiller.

İlgili Makaleler