Gündem

Nüfus Müdürlükleri 20 Haziran’da açık mı? Duyuru yapıldı!

LGS sınavı 20 Haziran’da gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü öğrenciler için açıklamada bulundu. Yapılan açıklama ile 20 Haziran günü saat 07,00 ile 10,00 arasında il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin açık olacağı duyuruldu.

Binlerce öğrencinin heyecanlı bekleyişi sürüyor. LGS sınavına sayılı günler kaldı. Bu kapsamda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 20 Haziran’da sınava girecek olan öğrenciler için açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, LGS sınavı öncesi tüm il ve ilçe müdürlüklerinin saat 07:00 ile 10:00 arasında açık olacağı duyuruldu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Liselere Geçiş Sınavına (LGS) girecek olan öğrencilerimizin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerimiz 20 Haziran Cumartesi günü 07.00_10.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

Öğrencileriniz; ana, baba, veli veya vasisi ile birlikte sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir belge ile il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak başvuruda bulunabilecektir.

Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https:// ivd.gib.gov.tr)adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

İlgili Makaleler