Gündem

Nüfus Müdürlüklerinde corona virüsü tedbiri: Randevusuz müracaat alınmayacak!

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüs tedbirleri kapsamında önemli bir karar alındı. Alınan karar doğrultusunda yarından itibaren kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak alınmayacağını bildirdi.

Türkiye’de artan corona virüsü vakaları nedeniyle birçok kurumun işleyişinde bir takım değişiklikler yapıldı. İnsan yoğunluğunun çok olduğu birçok özel işletmenin geçici süreliğine kapatılmasının ardından, devlet kurumlarında da faaliyet değişiklikleri kararı alındı. İçişeleri Bakanlığı tarafından bildirilen son karara göre Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 18 Mart 2020 tarihinden itibaren zorunlu ve acil haller dışında kimlik kartı, pasaport ve sürücü belgesi müracaatlarının randevusuz olarak alınmayacağı bildirildi.

Randevulu işlem süresi arttırıldı

Corona virüsü için alınan tedbirler doğrultusunda randevusuz işlemler kabul edilmezken, randevulu işlemlerin süresi 8 dakikadan 30 dakikaya çıkarıldı. Yapılan düzenleme sonucunda tüm Türkiye’deki günlük ortalama 120 bin olan başvuru sayısının 40 bine düştü.
İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinin ortak kullanım alanları ise düzenli aralıklarla dezenfekte ediliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir