Gündem

Nusaybin’de Korkutan Anlar! Polis, Sokaktaki Çocukları Kovalayıp Havaya Ateş Açtı

Nusaybin'de sokağa çıkması yasak olan çocukları bir sivil polis kovaladı ve kovalama sırasında havaya silahını sıktı. Çocuklar polisin silahını ateşlemesi sonucu korkup kaçmaya başlarken, fiziksel engelli bir çocuk polisten kaçamadı. Polis, engelli çocuğu kolundan tutarak zorla polis aracına bindirdi ve sonrasında çocuğa tokat attığı iddia edildi. Polis açığa alınırken Kaymakamlık da konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Nusaybin’de bir polis çocukları korkutmak için silahını ateşleyerek ortalığı ayağa kaldırdı. Çocuklara sevecenlikle yaklaşmak yerine havaya silahını ateşlemeyi tercih eden polis, onları sokağa çıktıkları için korkutmak istedi.

Nusaybin’deki bir sivil polisin sokakta oyun oynayan çocukları kovaladığı ve hava silah sıktığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı.

POLİS BİR ÇOCUĞU YAKALIYOR

Sosyal medyaya düşen görüntülerde, TOKİ Konutlarında sivil polis çocukları kovalıyor ve iyice korkutmak için havaya silahını sıkıyor. Bu esnada çocuklar korkudan ne yapacaklarını bilmeden kaçarken, sarı tişört giyen ve tahminen 6-7 yaşındaki bir çocuk polis tarafından yakalanıyor. Çocuk, polis tarafından zorla aracın yakınına götürüldüğü görünüyor.

POLİS HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Nusaybin Kaymakamlığı’nın yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“24 Nisan 2020 Pazar günü ilimizde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanması sırasında, Nusaybin ilçemiz Fırat Mahallesinde devriye görevi ifa eden ekibimize bir grup tarafından taş atılmıştır. Ekip aracından inen görevli polis memuru taş atan grubu dağıtmak saikiyle havaya 1 el ateş ederek kalabalığı dağıtmak istemiş ancak uygun olmayan ve tasvip edilemeyecek bir şekilde çocukların bulunduğu ortamda havaya ateş açmıştır. Hukuka uygun olmayan bu tutum ve davranışları ile hiyerarşik üstlerine bu konudan bilgi verilmemesi nedenlerine bağlı olarak; söz konusu Polis memuru hakkında görevden el çektirme tedbiri uygulanarak soruşturma başlatılmış ve soruşturmaya devam edilmektedir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler