GündemKamu Haberleri

O Aktiviteler İçin Resmi Gazete’de Karar: Ertelendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de bir karar yayımlandı. Bu karar kapsamında o aktiviteler Nisan ayı sonuna kadar ertelendi.

Corona virüsü ile mücadele salgınına yönelik tedbirler kapsamında ulusal ve uluslararası düzeyde açık veya kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü bilimsel, kültürel, sanatsal ve benzeri toplantılar veya aktiviteler ertelendi. Bu karar kapsamında bu toplantılar Nisan ayı sonuna kadar ertelendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan genelgede, Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının tüm dünyada halk sağlığı için tehdit oluşturduğu belirtildi.

Aktiviteler Ertelendi
Aktiviteler Ertelendi
KARARDA YER VERİLENLER

Aktiviteler ertelenmesine ilişkin karar salgının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla gerekli önlemlerin alındığı vurgulandı ve şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık Bakanlığı bünyesindeki Koronavirüs Bilim Kurulu’nun mezkur hastalığın ülkemizde yayılımının önlenmesine dair tavsiyeleri hasebiyle; ulusal ve uluslararası düzeyde açık veya kapalı alanlarda düzenlenecek her türlü bilimsel, kültürel, sanatsal ve benzeri toplantıların veya aktiviteler Nisan ayı sonuna kadar ertelenmesi uygun görülmüştür.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir