Personel Alımı

O Bakanlıktan İş Arayanlara Güzel Haber! Sözleşmeli Personeller Alınacak!

Milli Eğitim Bakanlığı, 9 sözleşmeli bilişim personeli alımı için yapacağı giriş sınavına ilişkin ilan yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığı 9 sözleşmeli bilişim personeli alacağını duyurdu. Yayınlanan ilanda son başvuru tarihleri ile birlikte diğer şartlar sıralandı. KPSS’den en az 70 puan alma şartı olan adayların YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 puan almış olma şartı bulunmaktadır.

MEB’den paylaşılan ilana göre adaylar 20 – 24 Aralık 2021 tarihleri arasında sınav başvuru yapabilecekler. Başvurusu kabul edilen adaylar 4 Ocak 2022 tarihinde ilan edilecek. Kabul edilen adaylar ise 11 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sözlü sınava girecek. Başarı sırasına göre seçilen 9 sözleşmeli bilişim personeli MEB kadrosuna alınacak.

Adayların Başvuru Yapabileceği Pozisyonlar

  • Kıdemli Ağ ve Bilgi Güvenliği Uzmanı – 1 Kişi
  • Kıdemli Sistem Çözüm Mimarı – 1 Kişi
  • Kıdemli Yazılım Uzmanı (JAVA) – 1 Kişi
  • Kıdemli Ağ (Network) Altyapı Ve Konfigürasyon Uzmanı – 1 Kişi
  • Sistem Yöneticisi (Unix) – 1 Kişi
  • Raporlama, Veri Ambarı Uzmanı – 1 Kişi
  • Yazılım Önyüz (Front-End) Uzmanı – 1 Kişi
  • Ağ (Network) Uzmanı – 2 Kişi

MEB’den yayınlanan ilanda şu ifadeler yer aldı:

“Bakanlığımız emrinde istihdam edilmek üzere 31.12.2008 tarihli ve 27097 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi uyarınca; 2020 ve 2021 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan KPSSP 3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS puanı 70 (yetmiş) olarak dikkate alınır.) ile YDS veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen puanın yüzde 30 (otuz) unun toplamı esas alınarak (YDS veya dengi puanını ibraz etmeyenlerin yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak hesaplanacaktır.) yapılacak sıralamaya göre en yüksek puanlıdan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday arasından, Bakanlığımız tarafından 11 – 14 Ocak 2022 sonucunda oluşacak başarı sırasına göre 9 (dokuz) sözleşmeli bilişim personeli alınacaktır. Yapılacak olan sınava ilişkin kılavuz www.meb.gov.tr – personel.meb.gov.tr- yegitek.meb.gov.tr adresinde ve Kariyer Kapısı üzerinden yayınlanacaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İlgili Makaleler