EkonomiGündem

O Belediyede Asgari Ücret 2 Bin 700 Lira Oldu ! Beklenen Düzenleme Geldi

Çalışanların, emekçilerin, asgari ücretlilerin gözü kulağı her zaman zam haberlerinde olurken yeni gelişmeler yaşanıyor. Buna göre belediye bünyesinde çalışanlar için asgari ücret 2 bin 700 lira oldu.

Asgari ücret hakkında önemli bir gelişme meydana geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye bünyesinde çalışan işçiler için asgari ücretin 2 bin 700 lira olarak uygulanacağını ifade etti.

CHP’li Belediyelerde asgari ücretin yükseltilmesi devam ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda CHP’li belediyeler 2020 yılı için belirlenen asgari ücreti 2 bin 500 lira seviyesinde uygulayacaklarını duyurdu. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı ise bu konu hakkında büyük bir adım attı ve asgari ücreti 2.700 lira seviyesine çıkardı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Zeydan Karalar, asgari ücretin 2 bin 700 lira olarak uygulanacağını, inceleme sırasında açıkladı. Başkan Karalar basına verdiği demeçte, Büyükşehir Belediyesi’nin aylık 60 milyon liralık açığını sıfırladıklarını ve 2020 yılı sonuna kadar da bütçeyi aylık 50 milyon TL fazla verir hale getireceklerini ifade etti.

Asgari Ücret 2 Bin 700 Lira Oldu

Ocak ayından bu yana bütçede açık olmadığını vurgulayan Karalar, işçilere müjdeli haberi de duyurdu.

YAPILAN AÇIKLAMA

Asgari ücretin 2 bin 700 lira olmasına ilişkin Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Uzun süredir işçiye zamanında para ödeyemeyen bir Büyükşehir Belediyesi vardı. Çalışanlarımıza, 6-7 ay içinde maaşı zamanında ödeyeceğimize dair söz verdik. 1 ay gecikmeyle, geçen ay işçilerimize ayın 15’inde maaşı yatırdık ve geçmişe dönük maaş alacağı olan çalışan kalmadı. Bundan sonra da her ay düzenli olarak maaşlar yatacak. Benim işçim, ‘Maaşım ne zaman yatacak?’’ diye düşünmeyecek. Ayın 15’inde para hesaplarda”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir