Kamu Haberleri

O Çalışanların Yıllık İzinleri Kaldırıldı ! Duyuru Yapıldı

YÖK tarafından önemli bir duyuru yayımlandı. Buna göre üniversitelerin tıp fakültesi hastanelerinde görev yapan tüm personellerin yasal mazeretleri hariç yıllık izinlerinin durdurulduğu ifade edildi.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından önemli bir duyuru yapıldı. Söz konusu duyuru kapsamında Türkiye’deki tüm üniversitelerdeki tıp fakülteleri, üniversite hastaneleri, üniversite sağlık uygulama ve araştırma merkezlerindeki sağlık hizmet sunumunda görev yapan akademik ve idari personelleri ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

Corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında YÖK tarafından üniversitelere yollanan yazıda, akademik ve idari personelin yanı sıra tıp fakültelerinde eğitim görmekte olan son sınıf öğrencilerine (İntörn) ilişkin de karar verildi.

YAPILAN DUYURU

Söz konusu duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

“Üniversitelerimizin tıp fakültesi hastaneleri/sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinde görev yapan bütün personelin yasal mazeretleri (evlilik, ölüm, analık, hastalık ve refakat) hariç yıllık izinleri durdurulmuştur.

Yurtdışında bulunan akademik ve idari personelin yurda dönüş tarihlerinden itibaren 14 gün evde tecrit oldukları sürede idari izinli sayılmaları uygulamasına devam edilecektir.

Yükseköğretim kurumlarındaki birimlerin üst yöneticileri de dahil olmak üzere kanser, organ nakli gibi ciddi sağlık sorunları olan akademik ve idari personelin durumları rektörlüklerce değerlendirilerek idari izinli sayılıp sayılmayacaklarına karar verilecektir.

Tıp fakültesindeki intörlerin, intörnlük uygulamalarına devam etmeleri hususuna ilgili üniversite rektörlüklerince karar verilecektir”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir