Gündem

O il için 3 saat kısıtlama ve taziyelere yasak kararı alındı!

Türkiye’de il bazında kısıtlama kararları alınmaya devam ediliyor. Son olarak, Kahramanmaraş’ta taziye ziyaretleri yasaklanırken, düğünlere ise 3 saat kısıtlama getirildi. Kısıtlama kararları için yapılan açıklamada, “Yapılan tespitlerde salgının taziyelerden daha fazla yayıldığı anlaşılmıştır.” İfadeleri kullanıldı.

Corona virüsü ile mücadele devam ediyor. Türkiye’de hijyen, mesafe ve maske uyarıları yapılırken, bazı iller için ilave tedbir kararları açıklanıyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’un başkanlığında İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplandı. Toplantı sonrası yapılan açıklama ile taziye ziyaretleri yasaklanırken, düğünlere ise 3 saat kısıtlama getirildiği öğrenildi.

Taziyelerden daha fazla yayıldı

Alınan kararlara ilişkin olarak yapılan açıklamada, “Toplu taziye geleneğinin olduğu ilimizde; taziye evlerinde, evlerde ve açık-kapalı alanlarda, taziye yapılmamasına, ayrıca bu hususa ilişkin cami ve belediye hoparlörleri ile kolluk araçlarından ilçelerimizde günde en az 1 kez ‘Kıymetli hemşerilerimiz, salgın tehlikesi devam etmektedir. Yapılan tespitlerde salgının taziyelerden daha fazla yayıldığı anlaşılmıştır. Taziyelerimizin salgın döneminde toplu şekilde hiçbir ortamda yapılmaması kararı alınmıştır. Cenabı Allah tüm geçmişlerimize rahmet eylesin’ şeklinde anons edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler