Gündem

O İlaç Corona Virüsü İçin İşe Yaradı ! Hasta Tedaviye Cevap Verdi

Ebola ile mücadele kapsamında geliştirilen Remdesivir adlı ilaç İtalya'da corona virüsüne yakalanan 79 yaşındaki bir hasta üzerinde denendi. Bunun ardından hastanın tedaviye cevap verdiği açıklandı.

Corona virüsü için dünya genelinde çeşitli tedbirler alınıyor. yüzün üzerinde ülkede görülen salgına karşı ilaç ya da aşı arayışı devam ederken çeşitli haberler de geliyor.

HASTA TEDAVİYE CEVAP VERDİ

Uzmanlar şu sıralar özellikle başka hastalıklar için kullanılan ilaç ya maddelerin corona virüse karşı etkili olup olmayacağını araştırırken o ilaçlardan biri olan ve ebola ile mücadele kapsamında geliştirilen Remdesivir adlı ilaç İtalya’da corona virüse yakalanan 79 yaşındaki bir hastada denendi. Ayrıca hastanın tedaviye cevap verdiği ifade edildi.

O İlaç İşe Yaradı
O İlaç İşe Yaradı
12 GÜN SONRA TABURCU EDİLDİ

İngiliz Daily Mail gazetesinin aktardıklarına göre 10 yıl önce Ebola ile mücadele kapsamında geliştirilen ilaç ile tedavi edilen adı açıklanmayan hasta 12 gün sonra taburcu edildi.

Ayrıca haberde ABD’de korna virüs testleri pozitif çıkan ve durumu kritik seviyeye gelen bir kadın hasta da Remdesivir tedavisine yanıt verdiği ifade edilerek ilk olarak Ebola ile mücadele için geliştirilen Remdesivir isimli ilaç klinik incelemelerinde iyi bir sonuç vermemişti.

MERS’E KARŞI ETKİLİ

2012 yılında ise başka corona virüsü enfeksiyonu olan Mers’e karşı etkili olduğu görülmüştü.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından aktarılanlara göre virüse yakalananların yüzde 80’i özel bir tedaviye ihtiyaç duymuyor ve hastalığı atlatabiliyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir