Gündem

O İlde Artan Covid-19 Vakalarının Sebebi İftar Yemekleri Olarak Açıklandı!

Bursa’nın Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, yeni Covid-19 vakaları saptanmamaya başlamışken, tekrar vakaların ortaya çıkmasının nedeni olarak evlerden düzenlenen toplu iftar yemekleri olduğunu aktardı. Başkan Keskin, toplu bir şekilde iftar ve sahur yemeklerinin yasaklanmasına rağmen hala iftarların kalabalık bir şekilde yapılmasının vakaları arttırdığını açıkladı.

İFTAR DÜZENLENMEMESİ ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR

Bursa’nın Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, konuya dair ilçede yaşayan halkı uyararak, “Tam ‘Bu işten kurtulduk’ derken maalesef yine pozitif korona vakalarla karşılaştık. İlçemizde görülen son koronavirüs vakalar, hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları iftarlardan kaynaklanmaktadır. En yakınlarla bile iftar programı düzenlenmemesi ve misafir kabul edilmemesi önem arz etmektedir” diye konuştu.

Keles Belediye Başkanı Mehmet Keskin, İçişleri Bakanlığı tarafından toplu iftar yemeklerinin yasaklanmasına rağmen kalabalık iftarların düzenlenmesine karşı tepkisini dile getirdi.

LÜTFEN MİSAFİR KABUL ETMEYİN

Başkan Keskin’in konuya dair yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Sevgili hemşehrilerim maalesef koronavirüsle el ele iftar programlarına son zamanlarda ilçemize özellikle hafta sonlarında Bursa’dan çok sayıda vatandaşımızın geldiği gözlemlenmiş olup, koronavirüs salgını ile ilgili vakalarda da artış olmaya başlamıştır. Tam ‘Bu işten kurtulduk’ derken maalesef yine pozitif korona vakalarla karşılaştık. İlçemizde görülen son koronavirüs vakalarının sebebi hemşehrimizin evlerinde vermiş oldukları, Bursa’dan gelen vatandaşlarımızın da katıldığı iftarlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle hiçbir şekilde en yakınlarıyla bile iftar programı düzenlenmemesi ve misafir kabul edilmemesi önem arz etmektedir. Hem Bursa’dan gelen vatandaşlarımızın hem de mahallelerimizde oturan hemşehrilerimizin bu konuda hassas davranması gerekmektedir. Sizlerin de bu gibi durumları sıkı bir şekilde takip etmenizi, kaymakamlık, belediye veya kolluk kuvvetlerine bilgi vermenizi önemle istirham ederim.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler