Gündem

O ilde vaka sayısı artıyor! İkinci dalga endişesi

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısı son bir haftadır binin üzerine çıktı. Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tarafından yapılan açıklamalarda sınırda olduğumuz belirtilmişti. Bugün ise Karabük’te vaka sayılarının artmaya devam ettiği öğrenildi. İlde ikinci dalga endişesi yaşanıyor.

Dünyada ve Türkiye’de corona virüsü salgını henüz son bulmuş değil. Normalleşmenin başladığı 1 Haziran’dan beri vaka sayısı son bir haftadır binin üzerine çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamalarda dalgalanmaların normal olduğu ancak vaka sayısında sınırda olduğumuz belirtildi. Bu açıklamanın üzerine bugün Karabük’ten üzücü haber geldi.

Birincisinden vahim sonuçlar çıkabilir

Karabük’te vaka sayısında artış yaşanmaya devam ettiği öğrenildi. Dün vaka sayısına ilişkin açıklama yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, “Bana göre birincisinden daha da vahim sonuçlar ortaya çıkabilir, başlamış durumda” demişti. Elde edilen bilgilere göre dün 61 olan vaka sayısı bugün 73’e yükseldi. Corona virüsü test sonucu pozitif çıkan 52 kişinin tedavileri Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılırken, 21 kişinin ise evlerinde tedavileri sürüyor.

Vaka sayısının yükseldiği ilde vatandaşlar için maske ve sosyal mesafe anonsları yapılıyor.

İlgili Makaleler