Genel

O ildeki toplu ölümler halkı korkutuyor!

Manisa'nın Kula ilçesindeki bir gölette yaşanan toplu ölümler görenleri korkuyor. Yetkililer konu ile ilgili soruşturma başlatttı!

Manisa’ya bağlı Kula ilçesindeki Kula baraj gölü üzerinde telef olmuş balıkları gören vatandaşlar tedirgin oldu. Olayın ihbar edilmesi üzerine İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından gölden araştırılmak üzere numune alındı.Yapılan ilk değerlendirmede büyük bölümü sazan balığı olarak tespit edilen balıkların 2-3 gün önce telef oldukları tahmin edildi.

İLK TAHMİNİMİZ OKSİJEN YETERSİZLİĞİ

Kula Belediyesi Zabıta Müdürü Hüseyin Ulu, numunelerin Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsüne gönderildiğini belirterek “İlk tahminimiz olayın, su seviyesindeki azalmaya bağlı olarak oksijen yetersizliğinden kaynaklandığı yönünde. Gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız, bu bölgedeki ölü balıkları kesinlikle toplamamaları. Ayrıca bu konunun sağlık açısından tehlike arz edip etmediği belli olana kadar göletten balık avlamamaları.” diye konuştu.

İlgili Makaleler